ეკა ღვინიაშვილი - უფროსი სპეციალური მასწავლებელი
ეკა ღვინიაშვილი: „სკოლაში მარტო კი არ ვასწავლი, არამედ თავადაც ვსწავლობ, როგორც ჩემი კოლეგებისგან, ასევე მოსწავლეებისგან. მაბედნიერებს ჩემს მოსწავლეებთან ურთიერთობა, ის ფაქტი, რომ მათ განვითარებაში ჩემი წვლილი შემაქვს.“
პანდემიის პირობებში, როდესაც სკოლებში სასწავლო პროცესი დისტანციური ფორმით მიმდინარეობდა ეკა ღვინიაშვილმა სოციალურ ქსელში შექმნა გვერდი: „სპეციალური მასწავლებლის ბლოგი“, სადაც მოსწავლეებისთვის მომზადებულ დავალებებს საჯაროდ აქვეყნებდა და შემუშავებულ მასალას კოლეგებსაც უზიარებდა. ამასთან, ის საკუთარ ბლოგზე სისტემატურად აზიარებდა როგორც სასარგებლო და საინტერესო საგანმანათლებლო სიახლეს.
როგორც თავად ამბობს, მასწავლებლობა მისთვის განსაკუთრებულ პასუხისმგებლობასთან არის დაკავშირებული და აღნიშნული პროფესია, მოსწავლეებისთვის ცოდნისა და გამოცდილების გაზიარებასთან ერთად, საკუთარი თავის განვითარებაზე ზრუნვასაც გულისხმობს.
ეკა ღვინიაშვილი ქალაქ თბილისის 82-ე საჯარო სკოლაში უკვე რამდენიმე წელია ასწავლის. მას შემდეგ, რაც განისაზღვრა სპეციალური მასწავლებლის პროფესიული განვითარების გზა და მათი სახელფასო პოლიტიკა, იგი უფროსი სპეციალური მასწავლებელი გახდა და 2021 წლიდან სტატუსის შესაბამის დანამატს იღებს.

In light of Covid-19 pandemic, Eka Ghviniashvili created a page on the social network: "Special Teacher's Blog", where she published the assignments prepared for the students and shared the developed material with her colleagues. Additionally, she systematically shared useful and interesting educational news.
According to Eka, teaching is a special responsibility for her and this profession, in addition to sharing knowledge and experience with students, also means taking care of one's own development.
Eka Ghviniashvili has been teaching at Tbilisi Public School No. 82 for several years now. Once the path of professional development of a special teacher and their salary policy have been defined, she has become a Senior Special Teacher and will receive a status-related renumeration from 2021 onwards.