სპორტული ორგანიზაციების აღიარებაზე განაცხადების მიღება დაიწყო
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრომ დაიწყო განაცხადების მიღება სპორტული ორგანიზაციების აღიარების საკითხის განხილვის მიზნით. განაცხადებს განიხილავს სამინისტროსთან არსებული სათათბირო ორგანო - „სპორტული ორგანიზაციების აღიარებისა და დაფინანსების საბჭო“. განაცხადების წარმოდგენის ბოლო ვადაა 2021 წლის 1 აპრილი.
აღიარების საკითხის განხილვის მიზნით, სპორტული ორგანიზაციების მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას განცხადება, შემდეგი დანართით:
4. ორგანიზაციის განვითარების სტრატეგია და სამოქმედო გეგმა;
5. საქმიანობის ანგარიში დანართი #1-ის შესაბამისად (ორგანიზაციის დაფუძნებიდან დღემდე);
6. სპორტსმენთა, მწვრთნელთა და მსაჯთა რაოდენობა დანართი #2-ის შესაბამისად (მონაცემების არსებობის შემთხვევაში, ორგანიზაციის სპეციფიკიდან გამომდინარე).
სპორტული ორგანიზაციის აღიარების საკითხი განხილულ იქნება მხოლოდ იმ შემთხვევაში, თუკი ორგანიზაცია განაცხადის წარმოდგენამდე დაფუძნებულია სულ მცირე 6 თვით ადრე და მისი სამართლებრივი ფორმაა არასამეწარმეო (არაკომერციული) იურიდიული პირი.

The Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia started accepting applications to consider the issue of recognizing various sports organizations. Applications will be reviewed by an advisory body to the Ministry - the "Recognition and Funding Council for Sports Organizations". The deadline for applications is April 1, 2021.
In order to discuss the issue of recognition, an application must be submitted by sports organizations with the following appendix:
The issue of recognition of a sports organization will be considered only if the organization was established at least 6 months before the submission of the application and its legal form is a non-profit (non-commercial) legal entity