თეონა არახამია - უფროსი სპეციალური მასწავლებელი
თეონა არახამია:  „როდესაც მოსწავლესთან შედეგს ვაღწევ, მაშინ ვხვდები, რომ პროფესიის არჩევაში არ შევმცდარვარ. ეს შედეგი ღირდა გადალახულ სირთულეებად.“
თეონა არახამიას გამოცდილებით, პირველ რიგში, აუცილებელია განავითარო გარემო და ხელი შეუწყო ინკლუზიური საზოგადოების ჩამოყალიბებას. იგი  მუდმივად გეგმავს აქტივობებს სკოლაში როგორც სკოლის ადმინისტრაციის, ასევე მოსწავლეთა, მასწავლებელთა და მშობელთა ჩართულობით. თითოეული მოსწავლის საჭიროების მიხედვით, თეონა უამრავ რესურსს იყენებს და ხშირად თავადაც ქმნის, რაც მუშაობას უფრო მრავალფეროვანს, სახალისოსა და შედეგიანს ხდის.
თეონა არახამია ქალაქ თბილისის 84-ე საჯარო სკოლაში სპეციალური საგანმანათლებლო საჭიროების მქონე ბავშვებს ასწავლის. მას შემდეგ, რაც განისაზღვრა სპეციალური მასწავლებლის პროფესიული განვითარების გზა და მათი სახელფასო პოლიტიკა, იგი უფროსი სპეციალური მასწავლებელი გახდა და 2021 წლიდან სტატუსის შესაბამის დანამატს იღებს.

Teona Arakhamia - Senior Special Teacher
Teona Arakhamia: “When I achieve specific results with a student, suddenly I realize that I have not made a mistake in choosing a profession. This result was worth the difficulties I overcame."
According to Teona Arakhamia, first of all, it is necessary to develop the environment and promote the formation of an inclusive society. She is constantly planning activities at school with the involvement of school administration as well as its students, teachers and parents. According to the needs of each student, Teona uses a variety of resources and tools and often creates her own, which makes the work even more diverse, fun and productive.
Teona Arakhamia teaches children with special educational needs in Tbilisi Public School No. 84. After defining the path of professional development of special education teachers and their salary policy, she became a senior special education teacher and will receive a status-related supplement from 2021.