მიხეილ ჩხენკელი ქალბატონებს 8 მარტს ულოცავს
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრი მიხეილ ჩხენკელი ქალბატონებს ქალთა საერთაშორისო დღეს – 8 მარტს ულოცავს:
„ძვირფასო ქალბატონებო, მინდა გულითადად მოგილოცოთ ქალთა საერთაშორისო დღე.
ვფიქრობ, საზოგადოებრივ ცხოვრებაში თქვენს აქტიურ მონაწილეობასა და ჩართულობას უდიდესი მნიშვნელობა აქვს. ქალთა როლი საზოგადოებაში პოზიტიური ძვრებისა და მშვიდობის დამყარების კუთხით განუზომელია.
მოხარული ვარ, რომ დღესდღეობით საქართველოში უამრავი ქალი ემსახურება ჩვენი მომავალი თაობის აღზრდისა და ღირსეულ მოქალაქეებად ჩამოყალიბების საქმეს. ასევე, ქალბატონებს დიდი წვლილი შეაქვთ კულტურის სფეროსა და სპორტის განვითარების საქმეში, რაც ძალიან საამაყოა. მსურს, მადლობა გადაგიხადოთ თქვენი მოღვაწეობისთვის.

The Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, Mikheil Chkhenkeli congratulates women on International Women's Day - March 8:
"Dear ladies, I would like to cordially congratulate you on the International Women's Day.
I think your active participation and involvement in public life is of great importance and significance. The role of women in society in terms of positive shifts and peace building is absolutely immeasurable.
I am glad that many women in Georgia today serve the cause of raising our next generation of worthy citizens. Historically, women have always made an immense contribution to the development of culture and sports in Georgia, for which I am very proud. I would like to sincerely thank you for your incredible work.
I would like to wish all women health, happiness and great achievements for the good of the country."