სახელოვნებო სფეროსთვის რეგულაციების ეტაპობრივ მოხსნასთან დაკავშირებით თეატრების ხელმძღვანელებთან სამუშაო შეხვედრა გაიმართა
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო სახელოვნებო და კულტურის ორგანიზაციების შემოქმედებითი საქმიანობის ეტაპობრივად განახლებისათვის ემზადება.
სამინისტროს წარმომადგენლებმა სისტემაში შემავალი და დამოუკიდებელი თეატრების ხელმძღვანელებთან ერთად თეატრების ეტაპობრივად გახსნისთვის შემუშავებულ რეგულაციებსა და ნორმებზე იმსჯელეს და მათი მატერიალურ-ტექნიკური და შემოქმედებითი მზაობა განიხილეს.
შეგახსენებთ, უწყებათაშორისი საკოორდინაციო საბჭოს გადაწყვეტილებით, თეატრები სარეპეტიციო პროცესს 15 მარტიდან განაახლებენ, ხოლო სპექტაკლების გამართვა მაყურებლის დასწრებით, დაწესებული რეგულაციების სრული დაცვით, 1-ლი აპრილიდან იქნება შესაძლებელი.
სამინისტროს ინიციატივით, სამუშაო შეხვედრები სამინისტროს სისტემაში შემავალ კულტურის სფეროს ყველა ორგანიზაციასთან ეტაპობრივად გაიმართება.

A meeting was held with the heads of theatres regarding the gradual lifting of regulations for the arts field
The Ministry of Education, Science, Culture and Sports of Georgia is preparing for the gradual resumption of the creative activities for the organisations in the arts and culture field.
Representatives of the Ministry together with the heads of various state and independent theatres discussed the regulations and norms developed for the gradual opening of theatres and discussed their technical and creative readiness.
Please note that, according to the decision of the Interagency Coordination Council, the theatres will resume the rehearsal process from March 15, and performances will be possible to view from April 1 in the presence of the audience, in full compliance with the established regulations.
Owing to the initiative of the Ministry, regular meetings will be held in stages with all cultural organizations within the Ministry ecosystem.