შშმ და სსსმ მოსწავლეთა მშობლების ინფორმირების მიზნით ახალ პროექტი შეიქმნა
12 მარტიდან საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო შეზღუდული შესაძლებლობისა და სპეციალური საგანმანათლებლო საჭიროების მქონე მოსწავლეთა მშობლების ინფორმირების მიზნით, ახალი პროექტი შექმნა, რომლის ფარგლებშიც „მშობლის სკივრის“ პორტალზე პირდაპირი ჩართვების სერია დაიწყება.
ონლაინ რეჟიმში საზოგადოებას სასარგებლო რჩევებს სამინისტროს ინკლუზიური განათლების სამმართველოს თანამშრომლებთან ერთად, მულტიდისიციპლინური გუნდის  წევრებიც გაუზიარებენ და ინკლუზიური განათლების მიმართულებით განხორციელებული და მიმდინარე აქტივობების შესახებ მიაწვდიან ინფორმაციას. საუბარი ადაპტირდება ჟესტურ ენაზეც. საჯარო საუბრები შეეხება ისეთ მნიშვნელოვან საკითხებს, როგორებიცაა სკოლებში ინკლუზიური განათლების რეგულაცია, რესურს-ოთახის, რესურს-სკოლებისა და ინტეგრირებული კლასების ფუნქციონირება, ბაღიდან სკოლაში ტრანზიცია, მშობლის ჩართულობა სასკოლო ცხოვრებაში, ინდივიდუალური საჭიროებების გათვალისწინება გაკვეთილის დაგეგმვისას და სხვა.
მნიშვნელოვანია, რომ ჩართვების მიმდინარეობისას მაყურებელს ექნება შესაძლებლობა, ღიად დაუსვას კითხვა მოწვეულ სტუმარს და ამომწურავი პასუხი მიიღოს მისთვის საინტერესო საკითხებზე.
პროექტი საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურის და სპორტის სამინისტროს მიერ ორგანიზაცია „მაკ ჯორჯიასთან“ პარტნიორობით ხორციელდება.

Since March 12, the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia has launched a new project to inform the parents of students with disabilities and special educational needs. Within the scope of the program a series of direct engagements will be launched on the "Parent Box" portal.
Online tips will be shared with the public along with the personnel of the Inclusive Education Division of the Ministry, as well as members of the multidisciplinary team, providing valuable information about the ongoing and planned activities in the field of inclusive education. All communication will be adapted to sign language. Public discussions address important issues such as the regulation of inclusive education at schools, the performance of resource rooms, integrated classrooms, the transition from kindergarten to school, parental involvement in school life, considering the needs of individuals in lesson planning and much more.
It is important that during the engagement, the viewer will have the opportunity to openly ask questions to the invited guest and get comprehensive answers.
The project is implemented by the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia in partnership with Mac Georgia.