საგაზაფხულო არდადეგებიდან საკლასო ოთახებში დაბრუნებამდე მასწავლებლებს Covid ტესტირება უტარდებათ
საგაზაფხულო არდადეგების შემდეგ, 15 მარტს, საჯარო სკოლებში სწავლის პროცესი უსაფრთხო გარემოში განახლდება. ვირუსის გავრცელების პრევენციის მიზნით, სასწავლო დაწესებულებებში მასწავლებლებისა და ადმინისტრაციული პერსონალის სავალდებულო სისტემური ტესტირება გრძელდება.
ტესტირების პროცესი სხვა სკოლებთან ერთად ვლადიმირ კომაროვის თბილისის ფიზიკა-მათემატიკის N199 საჯარო სკოლაშიც ჩატარდა და იგი სრულ მზადყოფნაში ხვდება სწავლის განახლებას. სკოლა სრულად არის აღჭურვილი სადეზინფექციო ხსნარებითა და ყველა საჭირო ინვენტარით. მოსწავლეებს, მასწავლებლებსა და ადმინისტრაციულ პერსონალს 15 მარტიდან უსაფრთხო სასწავლო გარემო დახვდება.
საქართველოს მასშტაბით მასწავლებლებისა და ადმინისტრაციული პერსონალის სავალდებულო სისტემატური ტესტირება ორ კვირაში ერთხელ ჯანდაცვის სამინისტროსთან ერთად შემუშავებული პროტოკოლის საფუძველზე ტარდება. პროცესს სახელმწიფო სრულად უზრუნველყოფს.

Teachers to undergo Covid testing after the spring break
After the spring break, on March 15, the process of learning in public schools will be resumed in a safe environment. Mandatory systematic testing of teachers and administrative staff in educational institutions is underway to prevent the further spread of the virus.
The testing process was conducted along with other schools at Vladimir Komarov Tbilisi Physics and Mathematics Public School N199. The school is fully prepared to resume studies. Additionally, the school is equipped with disinfectant solutions and all necessary equipment.
Compulsory systematic testing of teachers and administrative staff throughout Georgia is conducted once every two weeks based on a protocol developed with the Ministry of Health. The process is fully supported by the state.