არდადეგების დასრულების შემდეგ სამინისტრომ სკოლებში მონიტორინგი განაახლა
საგაზაფხულო არდადეგებიდან დაბრუნებული მოსწავლეებისთვის სკოლებში სახელოვნებო წრეები და სპორტული კლუბები განახლდა. შესაბამისად, 15 მარტიდან ყველა მოსწავლეს აქვს შესაძლებლობა, ჩაერთოს სხვადასხვა არაფორმალურ აქტივობაში.
სკოლებში სწავლის განახლებასთან დაკავშირებით განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის პირველი მოადგილე ეკატერინე დგებუაძე, ქვემო ქართლში სახელმწიფო რწმუნებულის მოადგილე კახა კობერიძესთან ერთად, ამჯერად ქვემო ქართლს ეწვია და რუსთავისა და მარნეულის საჯარო სკოლებში სასწავლო პროცესის მიმდინარეობას პირადად გაეცნო.
აღსანიშნავია, რომ ინფექციის გავრცელების რისკის მინიმუმამდე დაყვანის მიზნით, არდადეგებიდან საკლასო ოთახებში დაბრუნებამდე მასწავლებლებს Covid-ტესტირება ჩაუტარდათ. ამასთან, სკოლები სრულად უზრუნველყოფილია ჰიგიენური რესურსებისა და დამცავი საშუალებების მარაგით.

After the Holidays, the ministry resumed monitoring of schools
Art circles and sports clubs were renovated at schools for students returning from spring break. Consequently, from March 15, all students have the opportunity to engage in various informal activities.
Ekaterine Dgebuadze, First Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, together with Kakha Koberidze, Deputy State Representative in Kvemo Kartli, the region and personally got acquainted with the educational process in Rustavi and Marneuli public schools.
It is noteworthy that in order to minimize the risk of spreading the infection, teachers underwent Covid-testing before the holidays. In addition, schools are fully stocked with hygienic resources and protective equipment.