სამინისტრომ ომში დაღუპული ეროვნული გმირის შვილი დააჯილდოვა
საქათველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროში მინისტრის პირველმა მოადგილემ აკაკი სეფერთელაძემ ომში დაღუპული ეროვნული გმირის ზაზა დამენიას შვილს გიორგი დამენიას საჩუქრად პორტატული კომპიუტერი და წიგნები გადასცა. ზაზა დამენიას ეროვნული გმირის წოდება პრეზიდენტის ბრძანებულებით მიენიჭა.
გიორგი დამენია 186-ე სკოლის მეექვსე კლასის წარჩინებული მოსწავლეა. თამაშობს კალათბურთს და აქვს სპორტული მიღწევები. განსაკუთრებულად უყვარს საქართველოს ისტორია, რის გამოც სამინისტრო მას ისტორიული ჟანრის წიგნებით და მხატვრული ლიტერატურით აჯილდოებს.   გიორგი აქტიურად ერთვება  სხვადასხვა ღონისძიებებში.
გიორგი დამენიას  186-ე სკოლამ, როგორც წარჩინებულ მოსწავლეს საჩუქრად ცურვის ერთ წლიანი აბონიმენტი გადასცა.
მინისტრის პირველი მოადგილის თქმით, წარჩინებული მოსწავლეების წახალისებაზე სამინისტრო მუდამ ზრუნავს, აგრეთვე მნიშვნელოვანია, რომ ომში დაღუპული ეროვნული გმირების ოჯახები საზოგადოებამ არ დაივიწყოს და პატივი მიაგოს მათ ხსოვნას.

MES Awarded the Son of the National Hero Who Died in the War
First Deputy Minister of Education and Science, Akaki Seperteladze presented George Damenia with the portable computer and books at MES. George Damenia is the son of Zaza Damenia – National Hero who died in the war. Zaza Damenia was named as the National Hero according to the President’s order.
George Damenia is an excellent 6th grader of Public School №186. He plays basketball and has achievements in sports. As George particularly likes to study history of Georgia, MES awards him with the historic books and literature. George actively takes part in different activities.
As an excellent schoolchild, George Damenia was presented with one year free swimming ticket by Public School №186.
According to the First Deputy Minister, MES permanently encourages the successful schoolchildren. It is very important to remember the families of the heroes who died in the war.