თბილისის მე-100 საჯარო სკოლაში მასწავლებელთა სავალდებულო ტესტირება მეოთხედ ჩატარდა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო, ჯანდაცვის სამინისტროსთან ერთად, საჯარო სკოლებში მასწავლებელთა და ადმინისტრაციული პერსონალის სისტემურ სავალდებულო ტესტირებას აგრძელებს. კორონავირუსის გავრცელების რისკის შესამცირებლად თბილისის მე-100 საჯარო სკოლაში ტესტირება უკვე მეოთხედ ჩატარდა.
სკოლაში ამ დრომდე ჩატარებული სამი ტესტირებიდან ვირუსის შემთხვევა არ გამოვლენილა, რაც იმას ნიშნავს, რომ მოსწავლეებისთვისა და მასწავლებლებისთვის უსაფრთხო სასწავლო გარემოა შექმნილი.
საჯარო სკოლების მასწავლებელთა და ადმინისტრაციული პერსონალის ტესტირების პროცესი მთელი ქვეყნის მასშტაბით აქტიურად მიმდინარეობს, რასაც სახელმწიფო სრულად უზრუნველყოფს.

Compulsory testing of teachers was held for the fourth time in Tbilisi Public School No. 100
The Ministry of Education and Science of Georgia, together with the Ministry of Health, continues to provide systematic mandatory testing of teachers and administrative staff in public schools. Testing has been conducted for the fourth time at Tbilisi Public School No. 100 to reduce the risk virus dissemination.
On a positive note, no cases of the virus have been detected so far, which means that a safe learning environment has been created for students and teachers.
The process of testing public school teachers and administrative staff is actively underway throughout the country, which is fully ensured by the state.