ინფიცირების თავიდან ასაცილებლად 2000-ზე მეტი საჯარო და 300-მდე კერძო სკოლის წარმომადგენელთა ჯანმრთელობა ორ კვირაში ერთხელ კონტროლდება
28.03.2021
სკოლებში პედაგოგთა ტესტირება პროტოკოლით განსაზღვრულ ვადებში უწყვეტ რეჟიმში გრძელდება.
სწავლის განახლებიდან დღემდე, სასწავლო პროცესის პარალელურად, სკოლების წარმომადგენლები ტესტირებას გადიან, რაც თავად სკოლის ადმინისტრაციის პერსონალისა და მოსწავლეთა უსაფრთხოებას განაპირობებს.
ინფექციური პათოლოგიის ცენტრის თანამშრომლებმა თბილისის მე-18 საჯარო სკოლაში რიგით მეოთხე ტესტირება ჩაატარეს. მნიშვნელოვანია, რომ მანამდე ჩატარებული სამი ტესტირებიდან, ვირუსი არავის გამოვლენია.
სავალდებულო ტესტირება, რომელსაც სახელმწიფო სრულად უზრუნველყოფს, სკოლებში ორ კვირაში ერთხელ ჯანდაცვის სამინისტროსთან ერთად შემუშავებული პროტოკოლის საფუძველზე ტარდება. შედეგად, საკუთარ ჯანმრთელობას აკონტროლებს 2085 საჯარო და 300-მდე კერძო სკოლის პედაგოგი, რაც მათი უსაფრთხოებისთვის უმნიშვნელოვანესია.

To prevent the further spread of the infection, the health of more than 2,000 public and 300 private schools is monitored every two weeks.
27.03.2021
The testing of teachers in schools continues on regular basis within the timeframes specified in the protocol.
From the date of the resumption of education until today, in parallel with the educational process, school representatives are being tested, which ensures the safety of the school administration personnel and its students.
The staff of the Centre for Infectious Diseases conducted the fourth test at the 18th public school of Tbilisi. Most importantly, out of the three tests performed before, there was no virus detected so far.
Compulsory testing, which is fully provided by the state, is conducted at schools once every two weeks based on a protocol developed with the Ministry of Health.