ეკატერინე დგებუაძე სკოლების მონიტორინგს აგრძელებს
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მიერ სკოლების მონიტორინგი მთელი ქვეყნის მასშტაბით გრძელდება. ამჯერად მინისტრის პირველი მოადგილე ეკატერინე დგებუაძე ბათუმისა და ქობულეთის საჯარო სკოლებს ეწვია და აჭარის განათლების, კულტურისა და სპორტის მინისტრთან, მაია ხაჯიშვილთან ერთად პირადად შეაფასა ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულებებში ვირუსის გავრცელების პრევენციისთვის გატარებული ღონისძიებები.
ეკატერინე დგებუაძე და მაია ხაჯიშვილი მოსწავლეებსა და მასწავლებლებს გაესაუბრნენ და უშუალოდ მათთან განიხილეს პანდემიის პირობებში სასწავლო პროცესთან დაკავშირებული მნიშვნელოვანი საკითხები.
აჭარაში სასწავლო პროცესი სანიტარულ-ჰიგიენური ნორმების დაცვით მიმდინარეობს და მოსწავლეთა ადგილზე დასწრების მაჩვენებელი საკმაოდ მაღალია. ეკატერინე დგებუაძის თქმით, აჭარის რეგიონში ვირუსის გავრცელების დადებითი დინამიკის შენარჩუნებისა და სასწავლო პროცესის საკლასო ოთახებში გაგრძელების კუთხით მნიშვნელოვანია, სასკოლო საზოგადოების თითოეულმა წევრმა ზედმიწევნით დაიცვას სამინისტროს მიერ გაცემული რეკომენდაციები.
ეკატერინე დგებუაძემ მადლობა გადაუხადა თითოეული სკოლის დირექტორს, ადმინისტრაციის წარმომადგენლებსა და მასწავლებლებს პანდემიის დროს უჩვეულო რეალობასთან მყისიერი ადაპტაციისთვის. მისი თქმით, დისტანციური სწავლების პირობებში არსებულ არაერთი გამოწვევის მიუხედავად, მათ წარმატებით გაართვეს თავი სასწავლო პროცესის გამართულად ორგანიზებას.
ბოლო კვირის მონაცემებით მთელი ქვეყნის მასშტაბით, მათ შორის აჭარაშიც, სკოლებში ვირუსით ინფიცირების მაჩვენებელი კვლავ დაბალ ნიშნულზე რჩება.

Ekaterine Dgebuadze continues to monitor schools
The Ministry of Education and Science of Georgia continues to monitor schools throughout the country. This time, the First Deputy Minister, Ekaterine Dgebuadze visited Batumi and Kobuleti public schools and together with the Minister of Education, Culture and Sport of Adjara, Maia Khajishvili, personally assessed the measures taken to prevent the spread of the virus.
Ekaterine Dgebuadze and Maia Khajishvili talked to students and teachers and discussed important issues related to the learning process during a pandemic.
The educational process in Adjara is carried out in accordance with the sanitary-hygienic norms and the attendance rate of students is quite high. According to Ekaterine Dgebuadze, in order to maintain the positive dynamics of the virus in the Adjara region and to continue the educational process in classrooms, it is important for each member of the school community to strictly follow the recommendations issued by the Ministry of Health.
Ekaterine Dgebuadze thanked each school principal, administration and teachers for their instant adaptation to the unusual reality during the pandemic. Additionally, she said that despite the many challenges in remote learning, they have successfully managed to organize the learning process properly.
According to last week's data, the rate of virus infection in schools across the country, including Adjara, remains low.