2020 წელს ერთიანი ეროვნული გამოცდებით ჩარიცხული სტუდენტების საყურადღებოდ!
ის სტუდენტები, რომლებიც უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში ჩაირიცხნენ 2020 წლის ერთიანი ეროვნული გამოცდების საფუძველზე და სურთ მობილობით სარგებლობა, უნდა აკმაყოფილებდნენ მიმღები პროგრამის დაშვების წინაპირობებსა და ერთიან ეროვნულ გამოცდებზე ჩაბარებული უნდა ჰქონდეთ შესაბამისი საგანი.
იმ შემთხვევაში, თუ სტუდენტებს ერთიან ეროვნულ გამოცდებზე არ აქვთ ჩაბარებული ის საგანი, რაც, კანონმდებლობის თანახმად, დადგენილია უმაღლეს საგანმანათლებლო პროგრამებზე სწავლის სფეროების მიხედვით, შეუძლიათ 2021 წლის 31 მარტის 18:00 საათამდე დარეგისტრირდნენ ერთიან ეროვნულ გამოცდებზე (online.naec.ge) მხოლოდ ამ საგნის ჩაბარების მიზნით. გამოცდაზე რეგისტრაციის საფასური 10 ლარს შეადგენს.
ამ დროისთვის არსებული პროგრამებისა და ჩასაბარებელი საგნების ჩამონათვალი დაწესებულებების მიხედვით იხილეთ ბმულზე.
დეტალური ინფორმაცია ნახვა შესაძლებელია: https://www.emis.ge
დამატებითი კითხვების შემთხვევაში დარეკეთ საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ცხელ ხაზზე: 032 2 200 220.

Mobility conditions for enrolled students were determined based on the 2020 National Examinations.
Students who have been admitted to higher education institutions based on the Unified National Examinations 2020 and wish to use mobility must meet the prerequisites for admission to the Admissions Program and must have passed the relevant subject during the Unified National Examinations.
If students have not passed the Unified National Examinations in the specific subject, which is established by law according to the fields of study in higher education programs, they can register for the Unified National Examinations (online.naec.ge) only in this subject until 18:00 on March 31, 2021 For delivery.
The registration fee for the exam is 10 GEL.
Please follow the link to see the list of currently available programs and subjects by institutions:
Detailed information is available at: https://www.emis.ge
In case of additional questions, please call the hotline of the Ministry of Education and Science of Georgia: 032 2 200 220.