პირველ ექსპერიმენტულ სკოლაში სამშენებლო სამუშაოები მიმდინარეობს
განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველმა მოადგილემ აკაკი სეფერთელაძემ და საგანმანათლებლო და სამეცნიერო ინფრასტრუქტურის განვითარების  სააგენტოს დირექტორმა ირაკლი თოდუამ პირველ ექსპერიმენტულ სკოლაში მიმდინარე სამშენებლო სამუშაოები დაათვალიერეს.
საგანმანათლებლო და სამეცნიერო ინფრასტრუქტურის განვითარების სააგენტომ პრეზიდენტის ნაციონალური მეგაპროგრამის ”იაკობ გოგებაშვილი-საჯარო სკოლების რეაბილიტაცია” ფარგლებში მთელი საქართველოს მასშტაბით 317 სკოლაში   სამშენებლო და სარეაბილიტაციო სამუშაოები დაიწყო.
პირველ ექსპერიმენტულ სკოლაში  ახალი კორპუსის მშენებლობა მიმდინარეობს, რომელშიც დაწყებითი საფეხურის  კლასები განთავსდება. შენობა ერთსართულიანი იქნება და  სულ 180 ბავშვზე იქნება გათვლილი. ახალი კორპუსი მწვანე საფარის სახურავით დაიხურება, რომელიც  გულისხმობს  ცოცხალ გამწვანებას, ხე-მცენარეებს და ბალახის საფარს.
პირველ ექსპერიმენტულ სკოლაში მიმდინარე სამშენებლო სამუშაოები 15 სექტემბერს დასრულდება. ახალ სასწავლო წელს დაწყებითი კლასის  მოსწავლეები ახალ შენობაში დაიწყებენ.  სკოლაში აგრეთვე იგეგმება მცირე სპორტული დარბაზის რეაბილიტაციაც.
პრეზიდენტის ნაციონალური მეგაპროგრამის ”იაკობ გოგებაშვილი-საჯარო სკოლების რეაბილიტაცია” ფარგლებში თბილისში 108 სკოლა გაკეთდება. ამათგან 24 სკოლაში სპორტული მოედნების რეაბილიტაცია უკვე დასრულებულია, კეთდება 67 სპორტული დარბაზი, მათგან 5 დასრულებულია.

Construction Works Are Underway at the First Experimental School
First Deputy Minister of Education and Science, Akaki Seperteladze and Director of Education and Science Infrastructure Development Agency, Irakli Todua got familiarized with the construction works at the First Experimental School.
Education and Science Infrastructure Development Agency launched the construction and rehabilitative works at 317 schools throughout the whole Georgia in the scope of the President’s National Mega-program “Iakob Gogebashvili – Rehabilitation of Public Schools”.
Constructing of the new building is underway at the First Experimental School. Primary classes will be located in this building. The one-floor building will serve 180 schoolchildren. The roof will be covered with the green cover of trees, flowers and grass.
Ongoing construction works will be finished on September 15. The schoolchildren of primary classes will begin the new academic year in the new building. Rehabilitation of the small gym of the school is planned as well.
108 schools will be renovated in the framework of the President’s National Mega-program “Iakob Gogebashvili – Rehabilitation of Public Schools”.  Stadiums have been already renewed at 24 schools. Renovation of 67 gyms is underway. 5 of them are already finished.