ახალი სასწავლო წლიდან პროფესიულ სტუდენტებს ზუგდიდში თანამედროვე კოლეჯი ექნებათ
შოთა მესხიას ზუგდიდის სახელმწიფო სასწავლო უნივერსიტეტის ბაზაზე ახალი სასწავლო კორპუსის მშენებლობა აქტიურ ფაზაშია. 250 პროფესიულ სტუდენტზე გათვლილი თანამედროვე სტანდარტების შენობა პირველ სტუდენტებს ინფორმაციული ტექნოლოგიების, ჯანდაცვის, განათლებისა და ბიზნესის ადმინისტრირების მიმართულებების პროფესიულ პროგრამებზე ახალი სასწავლო წლიდან მიიღებს.
ახალ კოლეჯში სასწავლო სივრცეები და აუდიტორიები უახლესი აპარატურითა და ტექნიკით აღიჭურვება. ყველა პროგრამა უზრუნველყოფილი იქნება სწავლებისთვის აუცილებელი ინფრასტრუქტურით, კორპუსის ტერიტორიაზე მოეწყობა რეკრეაციული ზონა. პროექტი სახელმწიფო ბიუჯეტიდან დაფინანსდა და მისი ღირებულება მილიონ შვიდასი ათასი ლარია.
უნივერსიტეტის ბაზაზე მიმდინარე სამშენებლო სამუშაოებს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე თამარ ქიტიაშვილი სამეგრელო-ზემო სვანეთის გუბერნატორის მოადგილესთან ნინო ვიბლიანთან და ქალაქის მერთან გეგა შენგელიასთან ერთად გაეცნო.
შოთა მესხიას ზუგდიდის სახელმწიფო სასწავლო უნივერსიტეტი რეგიონში პროფესიული განათლების უმსხვილესი პროვაიდერია, რომელიც ზუგდიდისა და სენაკის სასწავლო ბაზებს აერთიანებს. ორივე ბაზაზე 350-ზე მეტი სტუდენტი აგრარული, ჯანდაცვის, ინფორმაციული ტექნოლოგიების, მშენებლობის, ბიზნესის ადმინისტრირების, ჟურნალისტიკის, განათლებისა და სხვა მიმართულებების პროფესიებს ეუფლება. უნივერსიტეტი სტუდენტებს ასევე სთავაზობს დუალურ და მოკლევადიან მომზადება-გადამზადების პროგრამებს.

From the new school year, vocational students will have a modern college in Zugdidi
The construction of a new educational building on the premises of Shota Meskhia Zugdidi State Teaching University is in an active phase. The building of modern standards for 250 vocational students will accept first-year students in vocational programs in the fields of information technology, healthcare, education and business administration.
The study rooms and auditoriums will be equipped with the latest equipment and apparatus. All programs will be provided with the necessary infrastructure for training. The project was funded from the state budget and its cost is GEL 1, 700,000.
Tamar Kitiashvili, Deputy Minister of Education and Science got acquainted with the ongoing construction works, together with Nino Vibliani, Deputy Governor of Samegrelo-Zemo Svaneti and Gega Shengelia, Mayor of the city.
Shota Meskhia Zugdidi State Teaching University is the largest provider of vocational education in the region, combining the educational bases of Zugdidi and Senaki. At both bases, more than 350 students master the vocations of agriculture, healthcare, information technology, construction, business administration, journalism, education and more. The University also offers students dual and short-term training programs.