მიხეილ ჩხენკელი: „მასწავლებლების მხრიდან ვაქცინაციის პროცესში ნებაყოფლობითი ჩართვა ძალიან მნიშვნელოვანია მათი და ჩვენი შვილების ჯანმრთელობისათვის“
20.04.2021
ვაქცინაციის პროცესში მასწავლებლები აქტიურად ჩაერთნენ. რესპუბლიკურ საავადმყოფოში  დღეს 55 წლის ზემოთ ასაკობრივი ჯგუფის მასწავლებელთა ნებაყოფლობითი ვაქცინაცია ჩატარდა, რომელსაც საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი მიხეილ ჩხენკელი, ჯანდაცვის მინისტრ ეკატერინე ტიკარაძესთან ერთად  დაესწრო.
მიხეილ ჩხენკელმა მასწავლებლებს მადლობა გადაუხადა იმ სოციალური პასუხისმგებლობისთვის,  რაც მათ გამოიჩინეს და აღნიშნა, რომ თბილისსა და რეგიონებში მასწავლებელთა იმუნიზაცია აქტიურად უნდა გაგრძელდეს, რაც სკოლაში უსაფრთხო გარემოს განაპირობებს.
მიხეილ ჩხენკელმა განაცხადა, რომ სასწავლო პროცესის ბუნებრივ გარემოში დაბრუნება მნიშვნელოვანი მონაპოვარია და ამას შენარჩუნება სჭირდება. ამიტომ, საზოგადოების მხრიდან კიდევ უფრო მეტად არის საჭირო ჯანდაცვის სამინისტროს რეგულაციების დაცვა, რათა მოსწავლეებმა სემესტრის სასკოლო სივრცეში დასრულება შეძლონ.
ეკატერინე ტიკარაძის განცხადებით, მნიშვნელოვანია, რომ სასწავლო პროცესი ბავშებისთვის და პედაგოგებისთვის  უსაფრთხო იყოს. მინისტრმა 55 წელს ზემოთ მყოფ მასწავლებლებს თხოვნით მიმართა, გააქტიურდნენ და იმუნიზაციის გზით შექმნან უსაფრთხო სასწავლო გარემო.
მიხეილ ჩხენკელმა და ეკატერინე ტიკარაძემ თითოეულ მოქალაქეს კიდევ ერთხელ სთხოვეს, ხელი შეუწყონ ბავშვებს და ზედმიწევნით დაიცვან დაწესებული ნორმები.
მიხეილ ჩხენკელმა მადლობა გადაუხადა მასწავლებლებს პანდემიის პერიოდში დისტანციური სწავლების დროს გაწეული ფასდაუდებელი ძალისხმევისათვის.
თავის მხრივ, ამ აქციაში ჩართვით მასწავლებლები საზოგადოებას გააქტიურებისკენ მოუწოდებენ და აცხადებენ, რომ სწორედ ვაქცინაციაა პანდემიის დაძლევის ერთადერთი გზა.
მასწავლებლები საზოგადოებისთვის ცნობილმა ექიმებმა აცრეს. ისინი მზად არიან, საქართველოს მასშტაბით მასწავლებელთა იმუნიზაციის პროცესში მომავალშიც აქტიურად ჩაერთონ.
მასწავლებელთა ვაქცინაცია ნებაყოფლობითია და მხოლოდ სახელმწიფოს მიერ დადგენილ ასაკობრივ ჯგუფებზე ვრცელდება.

Mikheil Chkhenkeli: "Voluntary involvement of teachers in the vaccination process is very important for their health of and our children"
Teachers were actively involved in the vaccination process. Voluntary vaccination of teachers over the age of 55 was held at the Republic Hospital today, which was attended by the Minister of Education and Science of Georgia, Mikheil Chkhenkeli together with the Minister of Health, Ekaterine Tikaradze.
Mikheil Chkhenkeli thanked the teachers for the social responsibility they demonstrated and noted that the immunization of teachers in Tbilisi and the regions should be actively continued, which eventually creates a safe environment at schools.
Mikheil Chkhenkeli stated, that returning the learning process to its natural environment is an important achievement and needs to be maintained at all costs. Therefore, it is even more necessary for the public to follow the regulations of the Ministry of Health so that students can complete the semester in their classrooms.
According to Ekaterine Tikaradze, it is important that the educational process is safe for children and teachers. The Minister appealed to the teachers above 55 to become more active and create a safe learning environment through immunization.
Mikheil Chkhenkeli and Ekaterine Tikaradze once again asked each citizen to support the children and strictly observe the established norms as established by the medical experts.
Furthermore, Minister Chkhenkeli thanked the teachers for their invaluable efforts during the pandemic.
Teachers call upon the public to become more active and vaccinate, which is the only way to overcome the pandemic.
The teachers were vaccinated by doctors known to the public. They are ready to be actively involved in the process of teacher immunization throughout Georgia in the future.