მიხეილ ჩხენკელმა განსაკუთრებული ზრუნვის ქვეშ მყოფ ბავშვებს წიგნები აჩუქა
წიგნისა და საავტორო უფლებების მსოფლიო დღეს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა მიხეილ ჩხენკელმა, კამპანიის #აჩუქეწიგნის ფარგლებში,  ბავშვებს, რომლებსაც განსაკუთრებული მზრუნველობა სჭირდება, საჩუქრად  წიგნები გადასცა.
სასკოლო, მხატვრული და ილუსტრირებული გამოცემები მინისტრისგან საჩუქრად მიიღეს სპეციალური საგანმანათლებლო საჭიროებების მქონე მოსწავლეებმა, ასევე მოზარდებმა, რომლებიც იაშვილის კლინიკის ონკოჰემატოლოგიურ განყოფილებაში მკურნალობენ და არასრულწლოვანმა მსჯავრდებულებმა სასჯელაღსრულების სხვადასხვა დაწესებულებაში საქართველოს მასშტაბით.
საგულისხმოა, რომ დღეს მსოფლიო წიგნისა და საავტორო უფლებების მსოფლიო დღეა, რაც საქართველოში თითქმის 20 წელია განსაკუთრებულად აღინიშნება. ამავდროულად,  ეს დღე საქართველოში წიგნის ჩუქების დღედაც დაწესდა, რაც წიგნისა და წიგნიერების პოპულარიზაციის საუკეთესო ინიციატივაა.
მიხეილ ჩხენკელი აქტიურად ჩაერთო კამპანიაში #აჩუქეწიგნი  და  წიგნისა და საავტორო უფლებების მსოფლიო დღეს ბავშვებს განსაკუთრებული საჩუქარი გაუკეთა იმისათვის, რომ  აიმაღლონ მოტივაცია  და  ჩამოუყალიბდეთ ლიტერატურული გემოვნება.

On World Book and Copyright Day, the Minister of Education and Science of Georgia, Mikheil Chkhenkeli, presented books as gifts to children in need of special care as part of the #GiftBook campaign.
School, art and illustrated publications were donated by the Minister to students with special educational needs, as well as adolescents treated in the oncological department of the Iashvili Clinic and juvenile convicts in various penitentiary institutions throughout Georgia.
Today the world celebrates the World Book and Copyright Day, which has been celebrated in Georgia for almost 20 years. At the same time, this day was established as a book gift day in Georgia, which is the best initiative to promote books and literacy.
Mikheil Chkhenkeli was actively involved in the #Giftbook campaign and gave special gifts to children to motivate and develop their literacy taste.