სამინისტრო საინფორმაციო საშუალებებით გავრცელებულ ინფორმაციას ეხმაურება მოსწავლეზე ძალადობის ფაქტის შესახებ
განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო ეხმაურება მოზარდზე ძალადობისა და მოსწავლის პერსონალური ინფორმაციის გასაჯაროებასთან დაკავშირებით სხვადასხვა მედიასაშუალებით გავრცელებულ ინფორმაციას და გმობს სკოლაში მომხდარი ნებისმიერი სახის ძალადობას.
როგორც განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველი მოადგილე, ეკატერინე დგებუაძე განმარტავს, სამინისტროს მთავარი მიზანია, თითოეული მოზარდის განათლების ფუნდამენტური უფლების დაცვა. სამინისტროს მთელი ძალისხმევა მიმართულია იმისკენ, რომ ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულებებში შეიქმნას ჯანსაღი გარემო და მოუწოდებს სკოლებს, შეუწყონ ამ პროცესს ხელი, უზრუნველყონ სკოლებში პოზიტიური და უსაფრთხო სივრცის შექმნა და მოსწავლეთა პერსონალური მონაცემების დაცვა.
მინისტრის პირველი მოადგილე ასევე მიმართავს საინფორმაციო საშუალებებს, განსაკუთრებული სიფრთხილე და პროფესიონალიზმი გამოიჩინონ მოზარდებთან დაკავშირებული ნებისმიერი საკითხის გაშუქებისას, არ დაარღვიონ მათი უფლებები, რათა ზიანი არ მიადგეს მოსწავლეთა ფიზიკურ და ფსიქოლოგიურ ჯანმრთელობას.

The Ministry responds to the information spread through the media regarding the violence against students
The Ministry of Education and Science responds to the information spread through various media outlets regarding violence against adolescents and the disclosure of student personal information and condemns any kind of violence at school.
As the First Deputy Minister of Education and Science, Ekaterine Dgebuadze explains, the main goal of the Ministry is to protect the fundamental right of each adolescent to education. The Ministry's entire efforts are aimed at creating a healthy environment in general education institutions and calls on schools to facilitate this process, ensure a positive and safe environment in schools, and protect the personal data of each student.
The First Deputy Minister also appeals to the media to be especially careful and professional in covering any issues related to adolescents.