საქართველოში უცხოელი პედაგოგების ჩამოსვლა გრძელდება
14 აგვისტოს საქართველოში პროექტის ,,ასწავლე და ისწავლე საქართველოსთან ერთად,, ფარგლებში უცხოელი პედაგოგების მეორე ნაკადი ჩამოვიდა. ორმოცდაჩვიდმეტი პედაგოგი საქართველოში ამერიკის შეერთებული შტატებიდან, კანადიდან და ევროპის სხვადასხვა ქვეყნიდან ჩამოვიდნენ. ტრეინინგების გავლის შემდეგ პედაგოგები სამეგრელო-ზემო სვანეთის საჯარო სკოლებში გადანაწილდებიან, სადაც ახალი სასწავლო წლიდან ადგილობრივ პედაგოგებთან ერთად მოსწავლეებს ინგლისურს გაძლიერებულად შეასწავლიან.
პედაგოგებს აეროპორტში განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე ნოდარ სურგულაძე დახვდა. ნოდარ სურგულაძის განცხადებით, ,,პროექტი ასწავლე და ისწავლე საქართველოსთან ერთად’’ ერთ-ერთი უმნიშვნელოვანესი პროექტია, რომელიც ამჟამად საქართველოს საგანმანათლებლო სივრცეში ხორციელდება. მსგავსი პროექტი წარმატებით მოქმედებს მსოფლიოს მრავალ ქვეყანაში, მაგალითად იაპონიაში. მნიშვნელოვანია, რომ მოსწავლეები ინგლისურ ენას პირადი კონტაქტის საფუძველზე კიდევ უფრო უკეთესად შეისწავლიან.’’
უცხოელი პედაგოგების პირველი დელეგაცია საქართველოში 30 ივლისს ჩამოვიდა. ისინი აჭარის საჯარო სკოლებში შეუდგებიან ინგლისური ენის შესწავლას.

Arrival of Foreign Teachers in Georgia Still Continues
On August 14, second group of foreign teachers arrived in Georgia in the framework of the project Teach and Learn With Georgia. 57 teachers arrived from the USA, Canada and European countries. The teachers will be distributed in the public schools of Samegrelo-Zemo Svaneti after passing the training. They will teach the schoolchildren English language together with the local teachers from the new academic year.
Deputy Minister of Education and Science of Georgia, Nodar Surguladze met the teachers in the Tbilisi International Airport. By the announcement of Nodar Surguladze, Teach And Learn With Georgia is one of the most important projects that are being implemented in the Georgian education system. Similar projects successfully operate in different countries of the world. Japan is among these countries. Most important is that the schoolchildren will improve their English by people-to-people communication”.
The first delegation of foreign teachers arrived in Georgia on July 30. They will teach the English language in the public schools of Adjara.