როგორც ცნობილია, საქართველოს მთავრობის დადგენილებით, მიმდინარე წლის 4-11 მაისი უქმე დღეებად გამოცხადდა. იმისთვის, რომ სასწავლო დღეების შემცირება უარყოფითად არ აისახოს მოსწავლეთა შედეგებზე და სკოლებმა ეროვნული სასწავლო გეგმით დადგენილი მოთხოვნების შესრულება შეძლონ, განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრომ სკოლებისთვის რეკომენდაციები შეიმუშავა, რაც სასწავლო პროგრამის მოდიფიცირებას გულისხმობს.
დეტალური რეკომენდაციების პაკეტი უკვე გადაეგზავნა როგორც საჯარო, ასევე კერძო სკოლებს, რომელთა გათვალისწინებით სკოლა ინდივიდუალურად დაგეგმავს მისთვის მოქნილ სასწავლო პროცესს.

As it is known, according to the resolution of the Government of Georgia, May 4-11 of the current year has been declared a holiday. In order to ensure that the reduction in school days does not adversely affect student outcomes and that schools are able to meet the requirements set out in the National Curriculum, the Ministry of Education and Science has developed recommendations for schools to modify the curriculum.
A detailed package of recommendations has already been sent to both public and private schools, with the school taking into account the flexible learning process individually.