„ბოლო ზარი – 2021“ ჯანდაცვის სფეროს რეკომენდაციების სრული დაცვით ჩატარდება
ქვეყანაში არსებული ეპიდემიოლოგიური ვითარების გათვალისწინებით, სკოლებში „ბოლო ზარი“ ჯანდაცვის სამინისტროს რეკომენდაციების შესაბამისად ჩატარდება.
სამინისტრომ ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულებებს შესაბამისი რეკომენდაციები უკვე გადაუგზავნა. რეკომენდაციების თანახმად, შესაძლებელია „ბოლო ზარის“ ღონისძიების ორგანიზება მხოლოდ მე-12 კლასის მოსწავლეებისა და სკოლის მასწავლებლების მონაწილეობით სკოლის ტერიტორიაზე, უცხო პირთა დასწრების გარეშე.
თუ სკოლას შესაძლებლობა ექნება, სასურველია, მოსწავლეებთან გამოსამშვიდობებელი ღონისძიება ღია სივრცეში გაიმართოს. საჯარო სივრცეში თავშეყრისას ყველა პირი ვალდებულია, ატაროს პირბადე და დაიცვას საჭირო დისტანცია.
აღსანიშნავია, რომ პანდემიის პირობებში ქვეყანაში შექმნილი ეპიდემიოლოგიური მდგომარეობის გათვალისწინებით, საკოორდინაციო საბჭომ განიხილა და მიზანშეწონილად არ მიიჩნია მოსწავლეთა ჯგუფური გასვლითი აქტივობების, ექსკურსიებისა და საზეიმო წვეულებების, ბანკეტების გამართვა.

"Last Bell - 2021" will be held in full compliance with the recommendations provided by the healthcare experts
18.05.2021
Given the epidemiological situation in the country, the "Last bell" will be conducted in accordance with the recommendations of the Ministry of Health.
The Ministry has already sent the relevant recommendations to the general education institutions. According to these recommendations, it is possible to organize a "last bell" event only with the participation of 12th grade students and schoolteachers, solely on the school premises, without the presence of strangers.
If the school has the opportunity, it is advisable to hold a farewell event with the students in the open space. When gathering in a public space, all individuals are obliged to wear a veil and keep the necessary distance.
Due to the epidemiological situation in the country during the pandemic, the Coordinating Council suggested to avoid large group activities, such as excursions, and celebrations.