რუსთავის ყველა საჯარო სკოლას რეაბილიტაცია უტარდება
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა და ქვემო ქართლის გუბერნატორმა დავით კირკიტაძემ რუსთავის საჯარო სკოლებში მიმდინარე სარეაბილიტაციო სამუშაოები მოინახულეს. რუსთავში 26 საჯარო სკოლაა, ოცდაექვსივე საჯარო სკოლას ახალი სასწავლო წლისთვის რეაბილიტაცია უტარდება. საჯარო სკოლების სარემონტო სამუშაოებზე 535 ათასი ლარი დაიხარჯა, მთლიანად რუსთავის სკოლების რეაბილიტაციისთვის განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრომ  650 ათასი ლარი გამოყო.
დიმიტრი შაშკინი და დავით კირკიტაძე  21-ე და მე-7 საჯარო სკოლებს ეწვივნენ და სკოლებში მიმდინარე სამუშაოები მოინახულეს. ,,საქართველოს ყველა საჯარო სკოლის ინფრასტუქტურა თანამედროვე სტანდარტებს უნდა პასუხობდეს. ჩვენ ამ მიმართულებით აქტიურად ვმუშაობთ, რუსთავის ყველა საჯარო სკოლაში მიმდინარე სარეაბილიტაციო სამუშაოები ამის ნათელი მაგალითია’’ - აღნიშნა განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა.
დავით კირკიტაძის განცხადებით, ახალი სასწავლო წლიდან რუსთავის  ყველა მოსწავლე სწავლას გარემონტებულ სკოლაში დაიწყებს, რაც უპრეცედენტო ფაქტია.
საქართველოს საჯარო სკოლების რეაბილიტაცია სახელმწიფო პრიორიტეტებიდან ერთ-ერთი მთავარია. საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს საგანმანათლებლო და სამეცნიერო ინფრასტრუქტურის განვითარების სააგენტომ პრეზიდენტის ნაციონალური მეგაპროგრამის ”იაკობ გოგებაშვილი-საჯარო სკოლების რეაბილიტაცია” ფარგლებში მთელი საქართველოს მასშტაბით 317 სკოლის   სამშენებლო და სარეაბილიტაციო სამუშაოები დაიწყო.

All Public Schools of Rustavi Will Be Renovated
The Minister of Education and Science of Georgia Dimitri Shashkini and the Governor of Kvemo Kartli region Davit Kirkitadze got familiarized with rehabilitative works at Public Schools №7 and №21 of Rustavi. There are 26 public schools in Rustavi and all of them will be reconstructed by the new academic year. The Ministry of Education and Science of Georgia allocated 650 thousand GEL for rehabilitation of Rustavi schools.
“All public schools in Georgia will comply with the modern standards. MES actively works on this issue” – announced the Minister of Education and Science of Georgia, Dimitri Shashkini.
By the announcement of Davit Kirkitadze, from now on, schoolchildren of all public schools of Rustavi will study at renovated schools.
One of the top priorities of the reforms is improving the school infrastructure as well as building the schools that will be in compliance with modern standards. Education and Science Infrastructure Development Agency launched the construction and rehabilitative works at 317 schools throughout the whole Georgia in the scope of the President’s National Mega-program “Iakob Gogebashvili – Rehabilitation of Public Schools”.