15 სექტემბერს ახალი სასწავლო წელი იწყება
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა 2010-1011 სასწავლო წლის დაწყებასთან დაკავშირებით ბრიფინგი გამართა. ბრიფინგზე მინისტრმა სასწავლო პროცესის დაწყებაზე, დასრულებასა და არდადეგეგბზე გააკეთა ძირითადი აქცენტი.
დიმიტრი შაშკინის განცხადებით, დადგინდა სწავლის დაწყებისა და დასრულების კონკრეტული ვადები, რომელიც მომავალში არ შეიცვლება. ეს ცვლილება მოსწავლეებს, მათ მშობლებსა და პედაგოგებს საშუალებას მისცემთ წინასწარ დაგეგმონ დასვენებისა და სწავლისათვის მოსამზადებელი პერიოდი.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის გადაწყვეტილებით:
•    სასწავლო წელი დაიწყება 15 სექტემბერს და დასრულდება 15 ივნისს, გარდა I და XII კლასელებისა, ისინი დაამთავრებენ სასწავლო წელს 20 მაისს; ზამთრის არდადეგები დაიწყება 24 დეკემბერს და დასრულდება 20 იანვარს. სააღდგომო არდადეგები დაიწყება  ყოველ დიდ ხუთშაბათს და დასრულდება მომდევნო კვირის ოთხშაბათს.

The New Academic Year Starts on September 15
The Minister of Education and Science of Georgia, Dimitri Shashkini held the briefing on the beginning of the new academic year.
By the announcement of the Minister, the exact dates of the beginning and ending of the academic year were defined and they won’t change. This innovation will help the students and parents to plan better their vacation and school preparation periods.
According to the decision of the Minister of Education and Science of Georgia:
•    Academic year will begin on September 15 and will end on June 15, except for the students of 1st and 12th grades, the academic year will end on May 20 for them. Winter holidays will start on December 24 and end on January 20. Easter holidays will begin on every Maundy Thursday and finish on Wednesday of the next week.