2020-2021 სასწავლო წლის დასასრულს სკოლებში Covid-19-ის გავრცელების მაჩვენებელმა კვლავ იკლო. ბოლო კვირის მონაცემებით, ვირუსი მასწავლებლებისა და სკოლის პერსონალის 0,2%-ს, ხოლო მოსწავლეთა 0.04%-ს დაუდასტურდა.
სასწავლო წლის ბოლო დღეებში სრულ დისტანციურ სწავლებაზე იმყოფება 52 სკოლა და 139 ცალკეული კლასი. ამასთან, პირადი მოთხოვნის საფუძველზე, სწავლების დისტანციურ რეჟიმზეა 120 რისკის ჯგუფში მყოფი მასწავლებელი.
შეგახსენებთ, რომ 2020-2021 სასწავლო წელი 15 ივნისს მთავრდება. ბოლო კვირაში ვირუსის შემცირებული მაჩვენებელი მიუთითებს იმაზე, რომ სამინისტრომ შეძლო სკოლებში ვირუსის შიდა გავრცელების პრევენცია და მიმდინარე სასწავლო წელი სასკოლო საზოგადოებისთვის საკლასო ოთახებში სრულდება.

The 2020-2021 school year ends in the classrooms
At the end of the 2020-2021 school year, the prevalence of Covid-19 in schools declined again. Last week, the virus was confirmed in 0.2% of teachers and school staff, and 0.04% of students.
In the last days of the school year there are currently 52 schools and 139 separate classes in full distance learning format.
Please note that the 2020-2021 academic year ends on June 15th. The reduced rate of the virus in the last week indicates that the Ministry was able to prevent the internal spread of the virus at schools and, that the current school year will end in the classrooms for the students.