კოლეჯ „სპექტრში“ საჯარო-კერძო პარტნიორობის ფორუმი გაიმართა
პროფესიულ კოლეჯ „სპექტრში“  საჯარო-კერძო პარტნიორობის ფორუმი გაიმართა, რომელშიც მონაწილეობა ბიზნეს სექტორმა, სახელმწიფო ორგანიზაციებმა, საერთაშორისო პარტნიორებმა და სხვა დაინტერესებულმა მხარეებმა მიიღეს.
ღონისძიების ფარგლებში, სკოლის მოსწავლეებისა და პროფესიული განათლების მიღების მსურველთათვის იმ პროფესიების შესახებ გაიმართა გამოფენა, რომელთა შესწავლაც კოლეჯშია შესაძლებელი. გამოფენის მონაწილეები ასევე გაეცნენ პარტნიორი  ბიზნეს ორგანიზაციების საინფორმაციო სტენდებს.
ღონისძიებაში მონაწილეობა მიიღო საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ თამარ ქიტიაშვილმა, რომლის განცხადებითაც, ბიზნესის ინტერესი და ჩართულობა  პროფესიულ განათლებაში მნიშვნელოვნად არის გააქტიურებული. ამის დასტური „სპექტრში“ გამართული ღონისძიებაა, სადაც მსჯელობა წარიმართა კოლეჯის განვითარების პერსპექტივებსა და  საინჟინრო/სამშენებლო მიმართულების ახალი  ერთობლივი პროექტების წამოწყებასთან დაკავშირებით.
მრავალპროფილიან პროფესიულ სასწავლებელში პროფესიათა უმრავლესობა  სამშენებლო მიმართულების კვალიფიკაციების აღორძინებას და სრულყოფას ემსახურება, რაც სწავლების ახალი მეთოდების გამოყენებით ევროპული სტანდარტების შესაბამისი კვალიფიციური კადრების მომზადებას ითვალისწინებს.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსა და უცხოელი პარტნიორების ფინანსური მხარდაჭერით, ბოლო პერიოდში კოლეჯის ინფრასტრუქტურა და მატერიალურ-ტექნიკური ბაზა მნიშვნელოვნად გაუმჯობესდა, რამაც სასწავლებელს საშუალება მისცა ოცდაათზე მეტი ახალი სასწავლო პროგრამა დაენერგა.

Public-Private Partnership Forum was held at Spektri College
The Public-Private Partnership Forum was held at Spektri Vocational College, with the participation of the business sector, government organizations, international partners and other stakeholders.
As part of the event, an exhibition was held for schoolchildren and those wishing to receive vocational education about the professions that can be studied at college. The exhibitors also got acquainted with the information stands of partner business organizations.
The event was attended by the Deputy Minister of Education and Science of Georgia, Tamar Kitiashvili, who said that the interest and involvement of business in vocational education is significantly increased. Additionally, discussions were held on the development prospects of the college and the launch of new joint engineering / construction projects.
Most of the vocations in the multidisciplinary vocational school serve to revive and improve the qualifications of the construction direction, which envisages the training of qualified personnel in accordance with European standards using new teaching methods.
With the financial support of the Ministry of Education and Science of Georgia and foreign partners, the college infrastructure and curriculum and technical programs have been significantly improved recently, which has allowed the school to introduce more than thirty new curricula.