მეცნიერების პოპულარიზაციის მიზნით ახალი პროექტი „მეცნიერების კალენდარი – 2021“ იწყება
მეცნიერების პოპულარიზაციის მიზნით, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო ახალ პროექტს „მეცნიერების კალენდარი – 2021“ იწყებს.
პროექტი, რომლის სლოგანია Undique scientia est (მეცნიერება ყველგან არის), მეცნიერების, როგორც საზოგადოების ყველა ფენის ყოველდღიური ცხოვრების ნაწილის, წარმოჩენასა და საქართველოს ფართო საზოგადოებაში მის პოპულარიზაციას ემსახურება.
პროექტის „მეცნიერების კალენდარი – 2021“ განხორციელებაში ჩართული არიან სამეცნიერო-კვლევითი დაწესებულებები, უნივერსიტეტები, ასევე სახელოვნებო უნივერსიტეტები, განათლებისა და მეცნიერების  სფეროში მოღვაწე პირები და ახალგაზრდა მეცნიერები.
პროექტის ფარგლებში არაერთი შემეცნებითი და გასართობი აქტივობაა დაგეგმილი. ღონისძიებების ციკლი წლის ბოლომდე გასტანს. 10 ნოემბერს საზეიმოდ აღინიშნება მეცნიერების საერთაშორისო დღე. ჩატარდება არაერთი კონკურსი, მათ შორის, ქართველოლოგიის ვიკიკონკურსი, კონკურსი „ქართული მეცნიერება ვიკიპედიაში“, „ქართული მეცნიერება უცხოენოვან ვიკიპედიაში“ და სხვა, მასტერკლასები და კონფერენციები, ღონისძიებებისა და საჯარო ლექციების ციკლი შავი ზღვის თემაზე, სხვადასხვა აქტივობა ქალ მეცნიერთა როლის წარმოსაჩენად და ა. შ.
2021 წელს ევროპელ მკვლევართა ღამის საზეიმო ღონისძიებებს ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტი უმასპინძლებს.

In order to popularize science, a new project "Science Calendar - 2021" is launched
In order to popularize science, the Ministry of Education and Science of Georgia is launching a new project "Science Calendar - 2021".
The project, with a slogan - Undique scientia est (science is everywhere), serves to present science as a part of the daily life of all layers of society and to popularize it in the wider society of Georgia.
The implementation of the project "Science Calendar - 2021" involves scientific research institutions, universities, as well as art universities, people working in the field of education and science and young scientists.
Numerous cognitive and entertaining activities are planned within the project. The cycle of events will last until the end of the year. November 10 marks the International Science Day.
Numerous competitions will be held, including the Kartvelology WikiContest, masterclasses and conferences, a series of events and public lectures.