საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო ღრმა მწუხარებას გამოხატავს მათემატიკოს ოლეგ კვეტენაძის გარდაცვალების გამო
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო ღრმა მწუხარებას გამოხატავს ღვაწლმოსილი, ღირსების ორდენოსანი აკადემიკოს ილია ვეკუას სახელობის ფიზიკა-მათემატიკის ქ. თბილისის N42 საჯარო სკოლის პედაგოგის ოლეგ კვეტენაძის გარდაცვალების გამო და თანაგრძნობას უცხადებს ოჯახს, კოლეგებს და მთლიანად სასკოლო საზოგადოებას.
ოლეგ კვეტენაძე N42 საჯარო სკოლაში თითქმის ოთხი ათეული წელი მუშაობდა და მთელი ეპოქა შექნა. მისი აღსაზრდელები წარმატებით მონაწილეობდნენ ეროვნულ თუ საერთაშორისო ტურნირებსა და ოლიმპიადებში. პროფესიული თვისებით გამორჩეული პედაგოგი თითოეული ბავშვის ინდივიდუალურ თავისებურებას ითვალისწინებდა. მისი აღზრდილი მოსწავლეები გასცდნენ ქვეყნის მასშტაბს და შეძენილი ცოდნა წარმატებით აჩვენეს უცხოეთის წამყვანი უნივერსიტეტების პროფესორ -მასწავლებლებს.
ოლეგ კვეტენაძე სხვადასხვა დროს იყო სახელმძღვანელოების ექსპერტი; საოლიმპიადო და სხვა მათემატიკური შეჯიბრებების ჟიურისა თუ კომიტეტის წევრი; 2005 წლიდან ერთიანი ეროვნული გამოცდების კომისიის წევრი; 1998 წელს თბილისის მერიის განათლების მთავარი სამმართველოს მიერ ორგანიზებული, მასწავლებლების კონკურსის გამარჯვებული ნაშრომისთვის „გზამკვლევი“ .

The Ministry of Education and Science of Georgia expresses condolences over the passing of Oleg Kvetenadze.
Oleg Kvetenadze worked at N42 Public School for almost four decades and created an entire era. His students successfully participated in national and international tournaments and Olympiads. A teacher with distinctive professional qualities considered the individual characteristics of each child. His educated students went beyond the country and successfully demonstrated the acquired knowledge to professors at leading foreign universities.
Oleg Kvetenadze was a textbook expert at different times; Member of the jury or committee of the Olympic and other mathematical competitions; Member of the Unified National Examinations Commission since 2005; "Guide" for the winning work of the teacher competition organized by the Main Education Division of Tbilisi City Hall in 1998.