თამარ ქიტიაშვილმა გერმანიის ელჩს კოლეჯ „მერმისში“ უმასპინძლა
პროფესიული განათლების სფეროში მიმდინარე პროცესების ადგილზე გაცნობის მიზნით, გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის ელჩი საქართველოში ჰუბერტ ქნირში, გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოების (GIZ) წარმომადგენლებთან ერთად, კოლეჯ „მერმისს“ ეწვია, სასწავლო პროცესის მიმდინარეობას გაეცნო და სხვადასხვა პროფესიული კოლეჯის წარმომადგენლებთან და მასწავლებლებთან სამუშაო შეხვედრა გამართა. ელჩის ინიციატივით, შეხვედრა პროფესიულ სტუდენტებთანაც გაიმართა.
ჰუბერტ ქნირშის განცხადებით, კოლეჯში სტუმრობისა და გამართული ღია დიალოგის მიზანი იყო უშუალოდ პროფესიული განათლების პროცესში ჩართული პირებისაგან მოესმინა სისტემაში არსებული მდგომარეობის, მიღწევების, გამოწვევებისა და საჭიროებების თაობაზე. მისივე თქმით, მიღებული ინფორმაცია დაეხმარება გერმანიის მხარეს, განსაზღვროს, რაზე გააკეთოს მომავალში აქცენტები და რა მიმართულებით წარმართოს საქართველოს მხარდაჭერა.
„მერმისში“ გერმანიის ელჩს  საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ თამარ ქიტიაშვილმა, კოლეჯის დირექტორ ნონა ღუდუშაურთან  ერთად, უმასპინძლა. მან მადლობა გადაუხადა  ჰუბერტ ქნირშს და აღნიშნა, რომ სწორედ გერმანიაა ერთ-ერთი პირველი პარტნიორი ქვეყანა, რომელმაც ფასდაუდებელი წვლილი შეიტანა და დღესაც შეაქვს საქართველოში პროფესიული განათლების განვითარების მიმართულებით.
ჰუბერტ ქნირშმა, თავის მხრივ, პოზიტიურად შეაფასა საქართველოსთან თანამშრომლობა, ნაყოფიერი უწოდა კოლეჯში გამართულ შეხვედრებს და კვლავ დაადასტურა ჩვენი ქვეყნის პროფესიული განათლების მხარდაჭერის მზაობა.

Tamar Kitiashvili hosted the German Ambassador at Mermisi College
In order to get acquainted with the current processes in the field of vocational education, the Ambassador of the Federal Republic of Germany to Georgia, Hubert Knirsch visited the Mermisi College with the representatives of the German Society for International Cooperation (GIZ). Owing to the initiative of the Ambassador, a meeting was also held with vocational students.
According to Hubert Knirsch, the purpose of the visit to the college and the open dialogue was to hear directly from those involved in the vocational education process about the state of the system, its achievements, challenges and needs. According to him, the received information will help the German side to determine what to focus on in the future.
Tamar Kitiashvili, Deputy Minister of Education and Science of Georgia, together with Nona Ghudushauri, Director of the College, hosted the meeting. The Georgian side thanked the ambassador and noted that Germany is one of the first partner countries that has made an invaluable contribution to the development of vocational education in Georgia.
Hubert Knirsch, for his part, positively assessed the cooperation with Georgia, called the meetings in the college fruitful and reaffirmed the readiness to support the professional education of our country.