პროფესიულ განათლებაში კვალიფიკაციების განვითარების ახალი მეთოდოლოგია დაინერგება
განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოების (GIZ) მხარდაჭერით პროფესიული კვალიფიკაციების გადახედვას იწყებს, რომელიც საუკეთესო საერთაშორისო  პრაქტიკის ანალიზსა და სისტემაში დაგროვილ გამოცდილებას ეფუძნება. აღნიშნული პროცესის მიზანია საქართველოს კვალიფიკაციების სისტემის საერთაშორისო სტანდარტებთან დაახლოება, პროფესიული განათლების მოდერნიზაცია და საერთო ევროპულ სივრცეში მისი ინტეგრაციის ხელშეწყობა. აღსანიშნავია, რომ კვალიფიკაციების გადახედვის პროცესში აქტიურად ჩაერთვება კერძო სექტორი და დარგობრივი ასოციაციები.
კვალიფიკაციების განვითარების ახალ მეთოდოლოგიაზე იმსჯელეს სამუშაო შეხვედრაზე, რომელიც საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ თამარ ქიტიაშვილმა და გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოების (GIZ)  PSD TVET SC  პროგრამის  ლიდერმა  სელმა ულრიხსმა  პროფესიული განათლების რეფორმაში ჩართულ მხარეებთან გამართეს.
სამუშაო შეხვედრაზე წარმოდგენილი პრეზენტაციებისა და მოხსენებების შემდეგ,  პროფესიული განათლების სისტემაში მიმდინარე პროცესების თაობაზე დისკუსია გაიმართა, შეფასდა რისკები და გამოწვევები, მომზადდა რეკომენდაციები, რომლებიც სიახლეების დანერგვის პროცესში იქნება გათვალისწინებული.

A new methodology for the development of qualifications will be introduced in vocational education
The Ministry of Education and Science, with the support of the German Society for International Cooperation (GIZ), is launching a professional qualification review based on international best practice analysis and system experience. The aim of this process is to bring the Georgian qualifications system closer to international standards, to modernize vocational education and to promote its integration into the common European space. It should be noted that the private sector and industrial associations will be actively involved in the qualification review process.
The new qualification development methodology was discussed at a meeting held between the Deputy Minister of Education and Science of Georgia, Tamar Kitiashvili and the Leader of the PSD TVET SC Program of the German International Cooperation (GIZ), Selma Ulrich with the parties involved in vocational education reform.
After the presentations and reports presented at the workshop, the current processes in the vocational education system were discussed, the risks and challenges were assessed, and recommendations were prepared, which will be taken into account in the process of introducing innovations.