პროფესიული კოლეჯები 2021-2022 სასწავლო წლის მიღებისთვის ემზადებიან
პროფესიულ განათლებაზე ცნობიერების ამაღლების მიზნით, ათასწლეულის გამოწვევის ფონდი, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსა და გუდავაძე-პატარკაციშვილის ფონდთან თანამშრომლობით, აგრძელებს საინფორმაციო კამპანიას „აირჩიე შენი მომავალი პროფესია“.
კამპანიის ფარგლებში, მომავალი პროფესიული სტუდენტებისთვის მორიგი ღია კარის დღე კოლეჯში „ინფორმაციული ტექნოლოგიების აკადემია“ გაიმართა. ონლაინ საინფორმაციო შეხვედრაზე სწავლის მსურველებმა მიმდინარე პროგრამებზე სრული ინფორმაცია მიიღეს, ასევე მოისმინეს კოლეჯის პარტნიორი კომპანიების  წარმომადგენელთა, როგორც  მომავალ დამსაქმებელთა შეფასებები და მათი გეგმები კოლეჯთან თანამშრომლობის კუთხით.
ღია კარის დღის მონაწილეებს სიტყვით მიმართა და მომავალ სტუდენტებს წარმატებები უსურვა საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ თამარ ქიტიაშვილმა. მან ასევე მადლობა გადაუხადა კამპანიის ორგანიზატორებსა და კოლეჯის  წარმომადგენლებს იმ ძალისხმევისთვის, რასაც ისინი პროფესიული განათლების  განვითარებისა და პოპულარიზაციისათვის იჩენენ.
„ინფორმაციული ტექნოლოგიების აკადემია“ კურსდამთავრებულთა დასაქმების მაჩვენებელი 100%-ია, ვინაიდან პროგრამები, რომელსაც კოლეჯი ახორციელებს ყველაზე მოთხოვნადია საინფორმაციო ტექნოლოგიების კუთხით. 2019 წელს სასწავლებელი წლის საუკეთესო კოლეჯის ეროვნული ჯილდოს მფლობელი გახდა, მის ბაზაზე ფუნქციონირებს  საერთაშორისო “CISCO” აკადემია.
2021 წელს კოლეჯში რეგისტრაცია გამოცხადებულია სფეროს ყველაზე მოთხოვნად პროგრამებზე: ვებტექნოლოგიები, ინფორმაციული ტექნოლოგიების მხარდაჭერა, კომპიუტერული ქსელი და სისტემები და კომპიუტერული ქსელის ადმინისტრირება.
აპლიკანტებს საშუალება აქვთ ასევე აირჩიონ ვებტექნოლოგიების ინტეგრირებული პროგრამა, პროფესიის დაუფლების პარალელურად მიიღონ სრული ზოგადი განათლება და შედეგად, სკოლის ატესტატთან გათანაბრებული დიპლომი.
ამასთან, კოლეჯი აცხადებს მიღებას ინფორმაციული ტექნოლოგიისა და კომპიუტერული ქსელებისა და სისტემების დუალურ პროგრამაზე, სადაც სასწავლო პროცესი წარიმართება როგორც კოლეჯში, ასევე პარტნიორ ორგანიზაციებში. დუალური პროგრამის საშუალებით კურსდამთავრებული შეძლებს როგორც პროფესიის დაუფლებას, ასევე პრაქტიკული სამუშაო გამოცდილების მიღებას.
შეგახსენებთ, რომ პროფესიულ საგანმანათლებლო პროგრამებზე რეგისტრაცია 12 ივლისიდან მიმდინარეობს და 20 აგვისტოს ჩათვლით გაგრძელდება. საქართველოს ყველა რეგიონში მოქმედი 70-ზე მეტი კერძო და საჯარო პროფესიული საგანმანათლებლო დაწესებულება 120-ზე მეტი დასახელების პროფესიულ საგანმანათლებლო პროგრამას სთავაზობს მსურველებს. რეგისტრაციისთვის უნდა ეწვიოთ  ვებგვერდს: vet.emis.ge.

Vocational colleges are preparing for the 2021-2022 academic year
As part of the campaign, another open day for future vocational students was held at the College "Information Technology Academy". At the online meeting, those interested in learning more about the current programs received full information on the employment prospects and the general industry trends.
The Deputy Minister of Education and Science of Georgia, Tamar Kitiashvili addressed the participants of the Open Day and wished success to the future students. Additionally she thanked the campaign organizers and college representatives for their efforts to develop and promote vocational education.
The Academy of Information Technology graduates' employment rate is 100%, as the programs offered by the college are the most in demand in terms of information technology. In 2019, the school won the National Award for the best college of the year, based on the international academy "CISCO".
College enrolment in 2021 has been announced for the most in-demand programs in the field: Web Technologies, Information Technology Support, Computer Networking and Systems, and Computer Network Administration.
Applicants also have the opportunity to choose an integrated web technology program, receive a full general education in parallel with mastering the profession, and as a result, a diploma equal to the school diploma.
In addition, the College is announcing admission to a dual program in Information Technology and Computer Networks and Systems, where the learning process will take place both at the College and in partner organizations. Through the dual program, the graduate will be able to master both the profession and gain practical work experience.
Please be reminded that registration for vocational education programs starts from July 12 and will continue until August 20. More than 70 private and public vocational education institutions operating in all regions of Georgia offer more than 120 vocational education programs. To register you should visit the website: vet.emis.ge.