მიხეილ ჩხენკელის ინიციატივით, აპლიკანტებს, რომლებსაც გამოცდაზე შესვლამდე კორონავირუსი დაუდასტურდათ, დამატებითი საგამოცდო სესიები ჩაუტარდათ
14.08.2021
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მიხეილ ჩხენკელის ინიციატივით, კოვიდ-19-ის მიზეზით არც ერთი აპლიკანტი საგამოცდო პროცესის მიღმა არ დარჩენილა. გამოცდები 2021-ის მიმდინარეობა მინისტრმა შეაფასა და აღნიშნა, რომ პროცესი უსაფრთხოების ზომების სრული დაცვით წარიმართა.
მიხეილ ჩხენკელი: „მოხარული ვარ, რომ წლევანდელი გამოცდები, გასული წლის მსგავსად, მთელი საქართველოს მასშტაბით წარმატებით ჩატარდა. ჩვენი გუნდი მთელი წლის განმავლობაში ემზადებოდა, რათა საგამოცდო პროცესი ყოფილიყო უსაფრთხო და თითოეული აპლიკანტის ინტერესებზე მორგებული.
მიუხედავად პანდემიისა, ყველა აპლიკანტს მივეცით შესაძლებლობა, გამოცდებზე საკუთარი ცოდნა გამოევლინა. როგორც მოგეხსენებათ, კოვიდ-19-ით ინფიცირების გამო არც ერთი აპლიკანტი საგამოცდო პროცესის მიღმა არ დარჩენილა. საგანგებოდ მათთვის, ვისაც გამოცდაზე შესვლამდე კორონავირუსი დაუდასტურდა, დამატებითი საგამოცდო სესიები ჩავატარეთ.
უნდა აღინიშნოს ისიც, რომ გამოცდები ჯანდაცვის სამინისტროს რეკომენდაციების სრული დაცვით, უსაფრთხო ვითარებაში წარიმართა.
მინდა, მადლობა გადავუხადო საგამოცდო პროცესის ორგანიზებაში ჩართულ თითოეულ თანამშრომელს გამოცდების მაღალ დონეზე ორგანიზებისთვის, ხოლო აბიტურიენტებს, მაგისტრანტობის მაძიებლებს, სტუდენტებს, მასწავლებლებსა და მასწავლებლობის მსურველებს მთელი გულით ვუსურვებ წარმატებას. ჩვენ ძალისხმევას არ დავიშურებთ, რომ ხელი შეგიწყოთ თქვენი შესაძლებლობების რეალიზებაში“.

Owing to the initiative of Mikheil Chkhenkeli, applicants who were confirmed to have coronavirus before taking the test underwent additional examination sessions
14.08.2021
Mikheil Chkhenkeli: “I am glad that this year's exams, like last year, were successfully held throughout Georgia. Our team has been preparing throughout the year to ensure that the examination process is safe and tailored to the interests of each applicant.
Despite the pandemic, we gave all applicants the opportunity to demonstrate their knowledge on the exams. As you know, none of the applicants were left out of the examination process due to infection with Covid-19.
It should also be noted that the examinations were conducted in a safe environment in full compliance with the recommendations of the Ministry of Health.
I would like to thank each and every employee involved in organizing the exam process for organizing the exams at a high level, and I wholeheartedly wish success to entrants, postgraduate students, students, teachers and those interested in teaching. We will spare no effort to help you realize your potential. "