სოციალურად დაუცველი მოსწავლეები წიგნებს სკოლებში უფასოდ მიიღებენ
დაიწყო სოციალურად დაუცველი მოსწავლეებისათვის განკუთვნილი სახელმძღვანელოების სკოლებისათვის გადაცემის პროცესი. წიგნები პირველად იმერეთის, სამეგრელოსა და სვანეთის საჯარო სკოლებისთვის იგზავნება. სახელმძღვანელოების ტრანსპორტში ჩატვირთვის პროცესს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველი მოადგილე კოკა სეფერთელაძე დაესწრო.
რესურსცენტრების წარმომადგენლებისა და საჯარო სკოლების დირექტორთა მიერ სახელმძღვანელოების გატანა ბელიაშვილის ქუჩის 5 ნომერში მდებარე მანეჟიდან, 2 სექტემბრიდან  14 სექტემბრის ჩათვლით, ორგანიზებულად განხორციელდება.
მოსწავლეები წიგნებს თავიანთ სკოლებში სწავლის დაწყებამდე მიიღებენ. წელს პირველად გახდა შესაძლებელი ყველა სოციალურად დაუცველმა მოსწავლემ, პირველი კლასიდან მეთორმეტე კლასის ჩათვლით, სახელმწიფოსაგან სასკოლო სახელმძღვანელოები უსასყიდლოდ მიიღოს. ამ პროგრამის განხორცილებისთვის სახელმწიფომ 8 მილიონი ლარი გამოყო.
წიგნები ყველა რეგიონის სოციალურად დაუცველი ბავშვებისთვისაა განკუთვნილი და მათ მოსწავლეები ადგილზე, თავ-თავიანთ სკოლებში მიიღებენ.
მომავალში სახელმძღვანელოები სკოლის ბიბლიოთეკებს დარჩება და შემდგომში მის გამოყენებას სხვა სოციალურად დაუცველი ბავშვები შესძლებენ.

The Text-books for Students from Socially Vulnerable Families
The process of distributing text-books to vulnerable schoolchildren has been started. First, the text-books will be sent to Imereti, Samegrelo and Svaneti regions. The First Deputy Minister of Education and Science of Georgia Koka Seperteladze monitored the process of distributing text-books to the Education Resource Centers and Public Schools.
Distribution of the textbooks will start from September 2 and will last till September 14. The text-books will be placed at “Maneji”
(Address: 5 Beliashvili Str. Near restaurant “Babilo”) and school principals and representatives of Education Resource Centers will take the text-books to schools and distribute them among vulnerable schoolchildren of all regions.
The schoolchildren will get the text-books as new academic year starts. In 2010, for the first time, text-books will be distributed free of charge to all students from socially vulnerable families.  The Government has allocated 8 million GEL for this program.
In the future, these text-books will be given to school libraries so that other vulnerable students can use them.