კონკურსში გამარჯვებულ მოსწავლეთა დაჯილდოება
განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა ოლიმპიურ თემატიკაზე ჩატარებული ლიტერატურისა და ხელოვნების კონკურსში გამარჯვებული,  12 წლამდე  ასაკის, სამი მოსწავლე პორტარტული კომპიუტერებით დაასაჩუქრა.
კონკურსი 2009 წლის 1 იანვრიდან 1 ივნისამდე საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსა და საქართველოს ეროვნული ოლიმპიური კომიტეტის ორგანიზებით მიმდინარეობდა და მასში ქვეყნის მასსტაბით ასობით სკოლის მოსწავლე მონაწილეობდა.
ღონისძიებას დაესწრნენ: ევროპის ოლიმპიური კომიტეტის პრეზიდენტი პატრიკ ჰიკი,  ევროპის ოლიმპიური კომიტეტის გენერალური მდივანი რაფაელე პანიოცი და  ევროპის 11 ქვეყნის ოლიმპიური კომიტეტების პრეზიდენტები.

Minister Dimitri Shashkini Awarded the Top Winners of the Literature and Arts Contest on Olympic Theme
23.01.2010
Minister of Education and Science Dimitri Shashkini delivered personal computers to three high school students under 12 who won the Literature and Arts Contest on Olympic theme.
The contest lasted from 1 January 2009 until on 1 June 1 2009. It was jointly organized by the Ministry of Education and Science of Georgia and the Georgian National Olympics Committee. Up to 100 public school students throughout Georgia were engaged in the contest.
The President of the European Olympic Committee Patrick Hickey, the European Olympic Committee Secretary General Rafaele Panoci and the Olympic Committee presidents of 11 countries attended the awarding ceremony event.