გიორგი ამილახვარმა კერძო სკოლების დირექტორებთან და ასოციაციების წარმომადგენლებთან სამუშაო შეხვედრა გამართა
04.05.2023
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა გიორგი ამილახვარმა კერძო სკოლების დირექტორებთან და ასოციაციების წარმომადგენლებთან სამუშაო შეხვედრა გამართა, რომლის ფარგლებშიც ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულებებში არსებულ გამოწვევებსა და მათი გადაჭრის გზებზე იმსჯელა.
გიორგი ამილახვარმა შეხვედრის მონაწილეებს ზოგადი განათლების განვითარების მიმართულებით საკუთარი ხედვები გააცნო და მათგან არსებული პრობლემების შესახებ ინფორმაცია მიიღო. მინისტრმა შეხვედრის მონაწილეების მხრიდან დასმულ შეკითხვებსაც უპასუხა.
საუბრისას გიორგი ამილახვარმა აღნიშნა, რომ განათლების ნებისმიერ საფეხურზე, იქნება ეს საჯარო, თუ კერძო საგანმანათლებლო დაწესებულება, ხარისხის გაუმჯობესებაზე ზრუნვა სამინისტროსთვის უმთავრეს პრიორიტეტსა და პასუხისმგებლობას წარმოადგენს. შესაბამისად, კონკრეტული გადაწყვეტილებების მიღების პროცესში კერძო სექტორის აქტიური ჩართულობა განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია.
მინისტრმა ასევე განაცხადა, რომ ზოგადი განათლების განვითარების საქმეში, მნიშვნელოვანია კერძო სკოლების განვითარებაზე ზრუნვა და სამინისტრო ამ კუთხით მათი აქტიური მხარდამჭერი იქნება.
თავის მხრივ, კერძო სკოლებისა და ასოციაციების წარმომადგენლებმა მადლობა გადაუხადეს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრს თანამშრომლობისთვის და სამინისტროსთან კოორდინირებული მუშაობის მზაობა გამოთქვეს.
აღსანიშნავია, რომ გიორგი ამილახვარის ინიციატივით, კერძო სკოლებისა და ასოციაციების წარმომადგენლებთან შეხვედრებს პერმანენტული ხასიათი ექნება.

Giorgi Amilakhvari held a working meeting with directors of private schools and representatives of educational associations
Giorgi Amilakhvari introduced his views on the development of general education to the meeting participants and received information about the existing problems. The minister also answered the questions raised by the attendees.
Additionally, during the meeting, Giorgi Amilakhvari emphasized that at any level of education, whether it is a public or private educational institution, taking care of quality improvement is the main priority and responsibility of the Ministry. Therefore, the active involvement of the private sector in the process of making specific decisions is particularly significant.
Furthermore, the minister also stated that in the development of general education, it is important to carefully supervise and observe of the development of private schools and the ministry will be their active supporter in this regard.
In turn, the representatives of private schools and associations thanked the Minister of Education and Science for their cooperation and expressed their readiness to work in coordination with the Ministry.
It should be noted that owing to the initiative Minister Amilakhvari, meetings with representatives of private schools and associations will have a permanent nature.