გიორგი ამილახვარმა სხვადასხვა სკოლის 100-მდე მასწავლებელთან მორიგი სამუშაო შეხვედრა გამართა
ზოგადი განათლების განვითარების სამუშაო ჯგუფის წევრებთან ერთად, მინისტრმა მორიგი შეხვედრა 100-მდე მასწავლებელთან გამართა და მათგან პირადად მოისმინა სკოლებში არსებული პრობლემების შესახებ ინფორმაცია. შეხვედრაზე საუბარი შეეხო მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების სქემის დახვეწის საკითხებს, სასწავლო რესურსების, მათ შორის სახელმძღვანელოების ხარისხის გაუმჯობესებას, სკოლებში არსებულ გამოწვევებსა და მათი გადაჭრის გზებს.
ზოგადი განათლების განვითარების ჯგუფი აქტიურად მუშაობს სკოლებში სასწავლო პროცესის გაუმჯობესებისა და განათლების ხარისხის განვითარების ხელშეწყობის კუთხით. ჯგუფს თავად გიორგი ამილახვარი ხელმძღვანელობს, კოორდინაციას კი – ფილოლოგიის დოქტორი და პედაგოგი გია მურღულია უწევს.
სასკოლო საზოგადოებასთან აქტიური კომუნიკაცია მომავალშიც გაგრძელდება და შეხვედრებს პერმანენტული ხასიათი ექნება.

Giorgi Amilakhvari held another working meeting with about 100 teachers from different schools
Together with the members of the general education ­­development working group, the minister held another meeting with about 100 teachers and personally listened to their requests regarding the current problems at schools. The discussion covered issues on improving the scheme of vocational development of teachers, improving the quality of educational resources, including textbooks, various challenges at schools and various ways to overcome them.
The General Education Development Group is actively working to improve the learning process at schools and promote the development of the quality of education. The group is led by the minister - Giorgi Amilakhvari himself, whereas Gia Murgulia – doctor of philology coordinates it.
Active communication with the school community will continue in the future and the meetings will become of permanent nature.