გიორგი ამილახვარმა საქართველოში დიდი ბრიტანეთის ელჩთან მარკ კლეიტონთან სამუშაო შეხვედრა გამართა
საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრმა გიორგი ამილახვარმა საქართველოში დიდი ბრიტანეთის ელჩთან მარკ კლეიტონთან სამუშაო შეხვედრა გამართა, სადაც მხარეებმა ბრიტანეთის საბჭოს მხარდაჭერით მიმდინარე ერთობლივი საგანმანათლებლო პროექტები, უმაღლესი განათლების მიმართულებით თანამშრომლობის გაღრმავების საკითხები და სამომავლო გეგმები განიხილეს.
გიორგი ამილახვარმა მადლობა გადაუხადა მარკ კლეიტონს საქართველოს განათლების სისტემის მხარდაჭერისთვის და განაცხადა, რომ ბოლო წლებში დიდი ბრიტანეთის მთავრობის ხელშეწყობით არაერთი მნიშვნელოვანი და მასშტაბური პროექტი განხორციელდა.
შეხვედრისას საუბარი შეეხო ტრანსნაციონალური განათლების კვლევას საქართველოში, რომელიც ბრიტანეთის საბჭოს ფინანსური მხარდაჭერით ტარდება. კვლევა მიზნად ისახავს ბრიტანულ-ქართული თანამშრომლობის განვითარებას უმაღლესი განათლების სექტორში.
ასევე, შეხვედრის მონაწილეებმა განიხილეს განათლების მსოფლიო ფორუმის დეტალები, რომელიც მიმდინარე წლის მაისის თვეში ლონდონში გაიმართება.
თავის მხრივ, დიდი ბრიტანეთის ელჩმა გიორგი ამილახვარს მადლობა გადაუხადა  ნაყოფიერი თანამშრომლობისთვის და კიდევ ერთხელ დაუდასტურა ერთობლივი ინიციატივების განხორციელების მზაობა.
შეხვედრას ასევე ესწრებოდა დიდი ბრიტანეთის საბჭოს სამხრეთ კავკასიის მისიის ხელმძღვანელი ზაზა ფურცელაძე.

Minister Amilakhvari expressed immense gratitude to Ambassador Clayton for the UK's ongoing support of Georgia's education system, noting that several significant projects have been successfully implemented with the aid of the British government in recent years.
A key topic of discussion was the ongoing study of transnational education in Georgia, financially backed by the British Council. This research is pivotal in fostering and expanding British-Georgian collaborations within the higher education sector.
Furthermore, the meeting delved into the specifics of the upcoming World Education Forum, scheduled to take place in London this May.
Ambassador Clayton, on his part, thanked Minister Amilakhvari for the productive partnership and reaffirmed his commitment to pursuing joint initiatives.
The meeting was also attended by Zaza Purtseladze, the Head of the British Council's South Caucasus Mission.