გიორგი ამილახვარმა არაბთა გაერთიანებული საამიროების კაბინეტის საქმეთა მინისტრის მოადგილესთან კონკურენტუნარიანობისა და ცოდნის გაცვლის საკითხებში შეხვედრა გამართა
23.01.2024
საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრმა გიორგი ამილახვარმა არაბთა გაერთიანებული საამიროების კაბინეტის საქმეთა მინისტრის მოადგილესთან კონკურენტუნარიანობისა და ცოდნის გაცვლის საკითხებში − აბდულლა ნასსერ ლუთასთან სამუშაო შეხვედრა გამართა.
შეხვედრაზე მხარეებმა განათლებისა და მეცნიერების სფეროში მიმდინარე რეფორმები და სამომავლო თანამშრომლობის გაღრმავების გზები განიხილეს. საუბარი შეეხო ქვეყნებს შორის საგანმანათლებლო და სამეცნიერო კავშირების გაძლიერების საკითხებს.
არაბთა გაერთიანებული საამიროების კაბინეტის საქმეთა მინისტრის მოადგილემ კონკურენტუნარიანობისა და ცოდნის გაცვლის საკითხებში გიორგი ამილახვარს არაბთა გაერთიანებული საამიროების პრემიერის სახელით გადასცა მოსაწვევი მმართველობის საკითხებზე მსოფლიო სამიტზე დასასწრებად, რომელიც 12-14 თებერვალს დუბაიში გაიმართება. როგორც მინისტრმა აღნიშნა, სამიტი წარმოადგენს მნიშვნელოვან პლატფორმას, რომელიც მეტად შეუწყობს ხელს საქართველოსა და არაბთა გაერთიანებული საამიროების პარტნიორობის განმტკიცებას.
აბდულლა ნასსერ ლუთამ მადლობა გადაუხადა გიორგი ამილახვარს თანამშრომლობისთვის და ერთობლივი საგანმანათლებლო და სამეცნიერო პროექტების განხორციელების მზაობა გამოხატა.

Giorgi Amilakhvari Engages in Talks on Competitiveness and Knowledge Exchange with UAE Deputy Minister of Cabinet Affairs
23.01.2024
During the session, discussions cantered on the ongoing reforms within the education and science sectors, as well as overlooking the strategies to enhance future collaboration. Emphasis was placed on fortifying educational and scientific bonds between the two nations.
On behalf of the Prime Minister of the United Arab Emirates, the Deputy Minister of Competitiveness and Knowledge Exchange, extended an invitation for Giorgi Amilakhvari to participate in the World Summit on Governance, scheduled for February 12-14 in Dubai. The minister underscored the summit's significance as a pivotal platform to bolster the partnership between Georgia and the United Arab Emirates.
Abdullah Nasser Luta expressed gratitude towards Giorgi Amilakhvari for the collaborative efforts and conveyed a readiness to execute joint educational and scientific initiatives.