გიორგი ამილახვარი მე-12 კლასელებს სკოლის დასრულებას ულოცავს
საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრი გიორგი ამილახვარი მეთორმეტე კლასის მოსწავლეებს სკოლის დამთავრებას ულოცავს.
გიორგი ამილახვარი: “დღეს საქართველოს სკოლებში ბოლო ზარი დაირეკა!
ჩემო ძვირფასებო, ყველა მეთორმეტე კლასელს გილოცავთ სკოლის დამთავრებას და ცხოვრების ახალ, უმნიშვნელოვანეს ეტაპზე გადასვლას.
წინ უამრავი შესაძლებლობებითა და თავგადასავლებით სავსე წელი გელით. დარწმუნებული ვარ, მომავალში კიდევ უფრო მეტი პასუხისმგებლობითა და შემართებით გააგრძელებთ ცოდნის გაღრმავებას.
თქვენ ხართ ის თაობა, რომელიც საქართველოს განვითარებისა და წინსვლის მყარ საფუძველს ქმნის. მჯერა, თითოეული თქვენგანი სასურველი პროფესიის დაუფლებით, სკოლაში მიღებულ განათლებასა და თქვენს შესაძლებლობებს ჩვენი ქვეყნის კეთილდღეობასა და წინსვლას მოახმართ.

Giorgi Amilakhvari congratulates the 12th graders on their graduation
The Minister of Education, Science, and Youth of Georgia, Giorgi Amilakhvari, congratulates the twelfth-grade students on their graduation.
Giorgi Amilakhvari: "Today, the final bell rang at Georgian schools!
My dear students, I congratulate all the twelfth graders on your graduation and the beginning of a new and important stage in your lives.
A year full of opportunities and adventures awaits you. I am confident that you will continue to pursue knowledge with even greater responsibility and dedication.
You are the generation that lays a solid foundation for Georgia's development and progress. I believe that each of you, by mastering your chosen profession, will utilize the education received at school and your abilities for the prosperity and advancement of our country.
Once again, from the bottom of my heart, congratulations!
Congratulations also to our dedicated teachers, parents, and everyone for whom today is significant!"