პრემიერ-მინისტრმა, აჭარის მთავრობის თავმჯდომარე თორნიკე რიჟვაძესთან და მინისტრთა კაბინეტის წევრებთან ერთად, ბათუმის მე-16 საჯარო სკოლის სამშენებლო სამუშოები დაათვალიერა
06.06.2024
საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრი გიორგი ამილახვარი, საქართველოს პრემიერ-მინისტრ ირაკლი კობახიძესთან ერთად, სამუშაო ვიზიტით ბათუმში იმყოფება.
პრემიერ-მინისტრმა, აჭარის მთავრობის თავმჯდომარე თორნიკე რიჟვაძესთან და მინისტრთა კაბინეტის წევრებთან ერთად, ბათუმის მე-16 საჯარო სკოლის სამშენებლო სამუშოები დაათვალიერა.
თანამედროვე სტანდარტების სამსართულიანი შენობა 40 საკლასო ოთახს მოიცავს და ორ ცვლაში 2 000 მოსწავლეზეა გათვლილი.
პროექტით გათვალისწინებულია ლაბორატორიები, ბიბლიოთეკა, კომპიუტერული ოთახი, სააქტო დარბაზი 300 მაყურებელზე, ღია და დახურული სპორტული მოედნები ტრიბუნებით. შენობა ადაპტირებული იქნება შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირებისთვის.
პროექტს აჭარის განათლების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო ახორციელებს და მისი ბიუჯეტი 17 388 170 ლარია.

The Minister of Education, Science, and Youth of Georgia, Giorgi Amilakhvari, accompanied by the Prime Minister of Georgia, Irakli Kobakhidze, is currently on a working visit to Batumi.
During the visit, Prime Minister Kobakhidze, alongside Tornike Rizhvadze, Chairman of the Government of Adjara, and other Cabinet members, inspected the ongoing construction of the 16th public school in Batumi.
The newly constructed three-story building meets modern standards and features 40 classrooms, designed to accommodate 2,000 students across two shifts.
The project encompasses laboratories, a library, a computer room, an assembly hall seating 300 spectators, as well as open and covered sports grounds with seating. Moreover, the building is being adapted to facilitate accessibility for people with disabilities.
The initiative is being carried out under the auspices of the Ministry of Education, Culture, and Sports of Adjara, with a budget of 17,388,170 GEL.