განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრის მოადგილე მალავის რესპუბლიკის საპარლამენტო დელეგაციას შეხვდა
18.06.2024
საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრის მოადგილემ ნოდარ პაპუკაშვილმა მალავის რესპუბლიკის საპარლამენტო დელეგაციას უმასპინძლა, რომელსაც აღმოსავლეთ და სამხრეთ აფრიკის საპარლამენტო ჯგუფის პრეზიდენტი დოქტორი ბენ მალუნგა ფირი ხელმძღვანელობდა.
ნოდარ პაპუკაშვილმა მალავის მხარეს განათლების ყველა საფეხურზე მიმდინარე რეფორმები გააცნო, განსაკუთრებული ყურადღება კი, პროფესიული განათლების განვითარების ხელშეწყობის მიზნით გადადგმულ ნაბიჯებზე გაამახვილა.
შეხვედრის ფარგლებში მხარეებმა ორ ქვეყანას შორის თანამშრომლობის გაღრმავების პერსპექტივები და ერთობლივი პროექტების განხორციელების საკითხები განიხილეს, მათ შორის, მალავის სტუდენტებისთვის საქართველოში განათლების მიღების შესაძლებლობაზე იმსჯელეს.
შეხვედრის დასასრულს დელეგაციის წარმომადგენლებმა დადებითად შეაფასეს საქართველოში განხორციელებული საგანმანათლებლო პროექტები და ქართულ მხარესთან თანამშრომლობის გაფართოების მზაობა გამოთქვეს.

The Deputy Minister of Education, Science and Youth met with the parliamentary delegation of the Republic of Malawi
18.06.2024
Nodar Papukashvili introduced the ongoing reforms at all levels of education on the Malawi side, and he paid special attention to the steps taken to promote the development of professional education.
Within the framework of the meeting, the parties discussed the prospects of deepening the cooperation between the two countries and the implementation of joint projects, including the possibility of education for Malawian students in Georgia.
At the end of the meeting, the representatives of the delegation positively assessed the educational projects implemented in Georgia and expressed their readiness to expand cooperation with the Georgian side.