2024 წლის გამოცდებისათვის საგამოცდო ცენტრები სრულ მზადყოფნაშია
საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრის მოადგილე გელა გელაძე, შეფასებისა და გამოცდების ეროვნული ცენტრის დირექტორი ნინო წერეთელი და საგანმანათლებლო და სამეცნიერო ინფრასტრუქტურის განვითარების სააგენტოს დირექტორი ირაკლი კუპრავა საგამოცდო ცენტრებს ესტუმრნენ და მიმდინარე სამუშაოებს ადგილზე გაეცნენ.
ცენტრების საგამოცდო მზადება ფინალურ ეტაპზეა და ამჟამად სექტორების საბოლოო მოწესრიგება მიმდინარეობს. საგამოცდო პროცესი 3 ივლისს ერთიანი ეროვნული გამოცდებით დაიწყება.
საგანმანათლებლო და სამეცნიერო ინფრასტრუქტურის განვითარების სააგენტოს მიერ უკვე ჩატარდა საგამოცდო ცენტრების მოწყობისა და აღჭურვის ღონისძიებები, დასრულდა გაგრილების სისტემის გამართულად ფუნქციონირებისთვის საჭირო სამუშაოები და ცენტრების კომპიუტერებით აღჭურვის პროცესი. საგამოცდო ცენტრებში ყველა პირობა იქნება შექმნილი იმისათვის, რომ საგამოცდო პროცესი კომფორტულ და უსაფრთხო გარემოში წარიმართოს.
2024 წელს საგამოცდო ცენტრები გაიხსნება: თბილისში, ბათუმში, ზუგდიდში, ქუთაისში, ფოთში, ახალციხეში, გორში, ოზურგეთში, რუსთავში, თელავში, ხულოსა და ამბროლაურში.

As of January 7, 2024, examination centers for the upcoming 2024 exams are fully operational. Gela Geladze, the Deputy Minister of Education, Science, and Youth of Georgia, along with Nino Tsereteli, the Director of the National Assessment and Examinations Center, and Irakli Kuprava, the Director of the Educational and Scientific Infrastructure Development Agency, visited the examination centers to assess the ongoing preparations.
Preparations for the exams are nearing completion, with final adjustments being made across various sectors. The examination process is set to begin on July 3 with the Unified National Exams.
The Educational and Scientific Infrastructure Development Agency has already arranged and equipped the examination centers, ensuring the cooling systems are operational and that all necessary equipment is in place. Each center is designed to provide a comfortable and safe environment for the examination process.
In 2024, examination centers will be located in Tbilisi, Batumi, Zugdidi, Kutaisi, Poti, Akhaltsikhe, Gori, Ozurgeti, Rustavi, Telavi, Khulo, and Ambrolauri.