გიორგი ამილახვარმა თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის კურსდამთავრებულთა გამოსაშვებ ღონისძიებაში მიიღო მონაწილეობა
19.07.2024
თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტში 2024 წლის კურსდამთავრებულთა გამოსაშვები ღონისძიება გაიმართა, რომელშიც საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრმა გიორგი ამილახვარმა მიიღო მონაწილეობა.
მინისტრმა დამსწრე საზოგადოებას სიტყვით მიმართა, კურსდამთავრებულებს სწავლის დასრულება მიულოცა და მათ წარმატებები უსურვა.
ღონისძიების ფარგლებში სტუმრების წინაშე მისასალმებელი სიტყვით ასევე წარდგნენ თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის რექტორი ირაკლი ნატროშვილი და სხვადასხვა ფაკულტეტის დეკანები.
წელს თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტს ჯამში 1100-ზე მეტი კურსდამთავრებული ჰყავს. მათ შორის არიან – მედიცინის, სტომატოლოგიის, ფარმაციის, საზოგადოებრივი ჯანდაცვის, ფიზიკური მედიცინისა და რეაბილიტაციის, მედიცინისა და სტომატოლოგიის საერთაშორისო ფაკულტეტების, საექთნო საქმისა და სამეანო საქმის საბაკალავრო პროგრამების სტუდენტები.
თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტი უკვე 100 წელზე მეტია ემსახურება საქართველოში უმაღლესი სამედიცინო განათლებისა და მედიცინის მეცნიერებების განვითარების საქმეს. ამ ეტაპზე უნივერსიტეტი მსურველებს სთავაზობს დიპლომამდელ (ერთსაფეხურიან, საბაკალავრო, სამაგისტრო, სადოქტორო), დიპლომის შემდგომ და უწყვეტი პროფესიული განვითარების, სამედიცინო და პედაგოგიური პერსონალის კვალიფიკაციის ამაღლების პროგრამების მრავალფეროვან არჩევანს.

A graduation ceremony was held at Tbilisi State Medical University, attended by Giorgi Amilakhvari, the Minister of Education, Science, and Youth Affairs of Georgia.
The Minister addressed the audience, congratulating the graduates on completing their studies and wishing them success in their future endeavors. Irakli Natroshvili, the Rector of Tbilisi State Medical University, and the deans of various faculties also participated in the event.
This year, Tbilisi State Medical University celebrated the graduation of over 1,100 students, including those from undergraduate programs in the International Faculties of Medicine, Dentistry, Pharmacy, Public Health, Physical Medicine and Rehabilitation, Nursing, and Obstetrics.
For more than 100 years, Tbilisi State Medical University has played a vital role in the development of higher medical education and medical sciences in Georgia. Currently, the university offers a diverse range of programs, including pre-diploma (single-step, undergraduate, master's, and doctoral), post-diploma, and continuing professional development qualifications for medical and pedagogical staff.