საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრის მოადგილე ნოდარ პაპუკაშვილი, პარლამენტის განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდულ საქმეთა კომიტეტის თავმჯდომარე გივი მიქანაძესთან ერთად, ანაკლიის ახალგაზრდულ ბანაკს ესტუმრა და სტუდენტებთან შეხვედრა გამართა.
ნოდარ პაპუკაშვილმა სტუდენტებს განათლების სისტემის სამივე საფეხურზე მიმდინარე რეფორმების შესახებ ამომწურავი ინფორმაცია მიაწოდა, განსაკუთრებული ყურადღება კი – ახალგაზრდების მხარდაჭერის კუთხით განსახორციელებელ პროექტებზე გაამახვილა. მინისტრის მოადგილის თქმით, ახალგაზრდული სფერო განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს ერთიანი პოლიტიკის უმნიშვნელოვანესი ნაწილია, შესაბამისად, ამ მიმართულებით არაერთი მნიშვნელოვანი ნაბიჯი გადაიდგმება.
თავის მხრივ, გივი მიქანაძე ახალგაზრდებს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდულ საქმეთა კომიტეტის საქმიანობის ძირითად მიმართულებებზე ესაუბრა და მათთვის საინტერესო საკითხებზე ინფორმაცია მიაწოდა – განიხილა კურსდამთავრებულთა სტაჟირების პროგრამა, პროფესიული განათლების მიმართულებით მიმდინარე რეფორმები და ახალგაზრდებში აზარტულ თამაშებზე დამოკიდებულების საკითხი.
შეხვედრა კითხვა-პასუხის რეჟიმში წარიმართა და ახალგაზრდებს შესაძლებლობა ჰქონდათ, აქტუალურ საკითხებთან დაკავშირებით პირადად მინისტრის მოადგილისა და დეპუტატისგან მიეღოთ დეტალური ინფორმაცია.
შეხვედრას ასევე ესწრებოდა ახალგაზრდობის სააგენტოს ხელმძღვანელის მოვალეობის შემსრულებელი ვახტანგ ბააკაშვილი.
ანაკლიის ახალგაზრდული ბანაკი ახალგაზრდების მეოთხე ნაკადს მასპინძლობს. ამჯერად, ბანაკში თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის სტუდენტები იმყოფებიან. საბანაკე პროგრამა ხუთ დღეს მოიცავს და ახალგაზრდებს შესაძლებლობას აძლევს მონაწილეობა მიიღონ საგანმანათლებლო, სპორტულ და შემეცნებით აქტივობებსა და შეხვედრებში. 2024 წელს, ანაკლიის ბანაკი 13 ნაკადად განხორციელდება და 3120 ახალგაზრდას უმასპინძლებს.

During the visit, Nodar Papukashvili provided students with comprehensive information about ongoing reforms across all three stages of the education system, placing particular emphasis on projects that support youth initiatives. He stated that the youth sector is a crucial part of the Ministry's unified policy, and that many significant steps will be taken in this area.
Givi Mikanadze addressed the youth regarding the primary focus areas of the Committee on Education, Science, and Youth Affairs, discussing topics of interest to them, including the graduates' internship program, vocational education reforms, and youth addiction issues.
The meeting was conducted in a question-and-answer format, allowing the students to gain detailed insights from both the Deputy Minister and the MP on pressing topics.
Vakhtang Baakashvili, the acting head of the Youth Agency, also attended the meeting.
The Anaklia Youth Camp is currently hosting its fourth group of participants, this time welcoming students from Tbilisi State Medical University. The program lasts for five days and offers young people opportunities to engage in educational, sports, and cognitive activities, as well as meetings. In 2024, the Anaklia camp will run for 13 sessions, accommodating a total of 3,120 young people.