განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრი გიორგი ამილახვარი ქალაქ გორის ახლად რეაბილიტირებულ მე-12 საჯარო სკოლას ეწვია, სადაც მიმდინარე ინფრასტრუქტურულ სამუშაოებსა და ადგილზე არსებულ ვითარებას გაეცნო.
სკოლა მინისტრთან ერთად დაათვალიერეს საქართველოს პარლამენტის იურიდიულ საკითხთა კომიტეტის თავმჯდომარე ანრი ოხანაშვილმა და გორისა და კასპის მაჟორიტარ დეპუტატმა გიორგი სოსიაშვილმა.
როგორც გიორგი ამილახვარმა აღნიშნა, მთელი ქვეყნის მასშტაბით, სწავლაზე ხელმისაწვდომობის ზრდის მიზნით, მიმდინარეობს სასკოლო ინფრასტრუქტურის გაუმჯობესება. მისი თქმით, სსიპ საგანმანათლებლო და სამეცნიერო ინფრასტრუქტურის განვითარების სააგენტო აქტიურ რეჟიმში ახორციელებს სხვადასხვა ინფრასტრუქტურულ პროექტს, როგორც თბილისში, ასევე, რეგიონებში.
გორის მე-12 საჯარო სკოლის შენობა 750 მოსწავლეზეა გათვლილი. სკოლაში განახლებულ სასწავლო სივრცეებთან ერთად იფუნქციონირებს საბუნებისმეტყველო და კომპიუტერული ლაბორატორიები, ბიბლიოთეკა, რესურს ოთახი, ექიმის კაბინეტი, სასადილო, სპორტული და სააქტო დარბაზები. შენობა სრულად იქნება ადაპტირებული შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირებისთვის.
აღსანიშნავია, რომ სკოლის სარეაბილიტაციო სამუშაოებს სსიპ საგანმანათლებლო და სამეცნიერო ინფრასტრუქტურის განვითარების სააგენტო ახორციელებს და მისი სახელშეკრულებო ღირებულება 5 100 000 ლარზე მეტია. რეაბილიტაციის შემდგომ სააგენტო ასევე უზრუნველყოფს სკოლის აღჭურვას ყველა შესაბამისი სასწავლო რესურსითა და ინვენტარით.
ინფრასტრუქტურული პროექტის განხორციელების შედეგად გორის მე-12 საჯარო სკოლის მოსწავლეები სწავლას ახალ, საერთაშორისო სტანდარტების შესაბამის გარემოში გააგრძელებენ.

During the visit, Giorgi Amilakhvari emphasized that improving school infrastructure is essential for increasing access to education across the country. He noted that the LEPL Educational and Scientific Infrastructure Development Agency is actively undertaking various infrastructure projects in both Tbilisi and regional areas.
Gori Public School #12 is designed to accommodate 750 students and features updated natural sciences and computer laboratories, a library, resource room, doctor's office, dining room, gym, and assembly halls. The building will also be fully accessible for individuals with disabilities.
The rehabilitation works are being carried out by the LEPL Educational and Scientific Infrastructure Development Agency, with a contractual value exceeding 5,100,000 GEL. After the rehabilitation is completed, the agency will equip the school with all necessary training resources and equipment.
As a result of this infrastructure project, students at Gori Public School #12 will be able to continue their education in a modern environment that meets international standards..