გლდანის ერთ-ერთ სკოლაში სპორტული მოედანი გაიხსნა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველმა მოადგილემ კოკა სეფერთელაძემ და გლდანი-ნაძალადევის რაიონის მაჟორიტარმა დეპუტატმა თბილისის საკრებულოში მამუკა გუგეშაშვილმა  თბილისის 133-ე საჯარო სკოლაში მორიგი, ახლადგაკეთებული ღია სპორტული მოედანი  დაათვალიერეს.
ახალი მოედანი თბილისის სკოლების სპორტულ მოედნებს შორის ერთ-ერთი  ყველაზე დიდია, სტადიონის რეაბილიტაცია სამინისტროს საგანმანათლებლო და სამეცნიერო ინფრასტრუქტურის განვითარების სააგენტოს დაკვეთით განხორციელდა და მასზე 40 000 ლარი დაიხარჯა.
პრეზიდენტის ნაციონალური მეგაპროგრამის ”იაკობ გოგებაშვილი-საჯარო სკოლების რეაბილიტაცია” ფარგლებში,  საქართველოს მასშტაბით 317 საჯარო სკოლაში  სამშენებლო და სარეაბილიტაციო სამუშაოები სრულდება, მათ შორის თბილისში 108 სკოლა გაივლის რეაბილიტაციას, 24 სკოლაში სპორტული მოედნების მშენებლობა  დასრულებულია, კეთდება 67 სპორტული დარბაზი, მათგან 5 დასრულებულია.
ისევე, როგორც 133-ე სკოლის მოედანი, საქართველოს მასშტაბით რეაბილიტირებული სასკოლო სპორტული ინფრასტრუქტურა სრულად აკმაყოფილებს თანამედროვე სტანდარტებს, აქ შესაძლბელია მოზარდების სპორტის სხვადასხვა სახეობებში კომპლექსურად მომზადება.
ახალი სასწავლო წლიდან სკოლებში ფიზიკური აღზრდის გაკვეთილებს ფიზიკური განათლებისა და სპორტის გაკვეთილები ჩაანაცვლებენ, პირველ ეტაპზე ეს პროცესი იმ სკოლებში განხორციელდება, სადაც გარდა სტადიონებისა და სპორტული დარბაზების კეთილმოწყობისა, შესაბამისი ჰიგიენური ნორმები იქნება დაცული.
სპორტითა და ზოგაგდად, ჯანსაღი ცხოვრების წესით  სკოლის მოსწავლეთა დაინტერესება ერთ-ერთ პრიორიტეტად ცხადდება. ახალი სასწავლო წლიდან შეიქმნება სპორტული ლიგები, სკოლებს შორის სპორტული შეჯიბრებები მოეწყობა, მოხდება გამორჩეული სპორტული ნიჭით დაჯილდოებული მოსწავლეთა წახალისება, როგორც ეს სასკოლო საგნობრივ ოლიმპიადებში გამარჯვების შემთხვევაში ხდება.

New stadium is one of the largest stadiums among the schools of Tbilisi. It was constructed by the order of Education and Science Infrastructure Development Agency of MES. 40,000GEL was spent for the construction works.
In the framework of the President’s National Mega-program “Iakob Gogbashvili – Rehabilitation of Public Schools”, construction and rehabilitation works are almost finished in 317 public schools throughout Georgia. 108 schools of Tbilisi will be rehabilitated. Construction of stadiums is already finished in 24 schools. Refurbishing of 67 gyms is underway. 5 of them are finished.
The stadium of Tbilisi Public School №133 as well as other rehabilitated school sport infrastructure throughout Georgia is in compliance with modern standards. Training of adults in different types of sports is available there. Physical fitness lessons will be replaced with the sports classes from the new academic year. At the first level, the process will be carried out in the schools where the environment meets the hygienic norms and the stadiums and gyms are refurbished.
Making the school children interested in sports and healthy way of life is announced as one of the priorities. Sport leagues will be established from the new academic year. Competitions will be held among the schools, regions and cities. Schoolchildren with distinguished sport talent will be encouraged as it happens in the school Olympiads.