მინისტრმა საერთაშორისო ოლიმპიადაში გამარჯვებულები დააჯილდოვა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა საერთაშორისო ოლიმპიადაში გამარჯვებულ  მოსწავლეებს ცოტნე ტაბიძეს, გრიგოლ ფერაძეს, თეიმურაზ ღოღობერიძესა და ლევან კანკაძეს შეხვდა და მათ ფულადი ჯილდოები,  საპატიო სიგელები და წიგნები გადასცა. განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა გამარჯვებულებს სამინისტროში პრაქტიკის გავლა შესთავაზა.
ქუთაისის ა.რაზმაძის სახ. №41-ე საჯარო სკოლის  კლასის მოსწავლემ ცოტნე  ტაბიძემ კანადაში გამართულ ინფორმატიკის საერთაშორისო ოლიმპიადაზე  (IOI-2010) ოქროს მედალი მოიპოვა, მინისტრმა მას  5000 ლარის ფულადი პრემია და საპატიო სიგელი გადასცა.
თბილისის №199-ე სკოლა-პანსიონი ”კომაროვის”  XI კლასის მოსწავლე გრიგოლ ფერაძე  ხორვატიაში გამართულ ფიზიკის საერთაშორისო ოლიპიადაში  ბრინჯაოს მედლის მფლობელი გახდა. მან ჯილდოდ 2000 ლარი და ასევე საპატიო სიგელი მიიღო.
ამავე ოლიმპიადის საპატიო სიგელები მოიპოვეს თბილისის №42-ე საჯარო სკოლის XII კლასის მოსწავლემ თეიმურაზ ღოღობერიძემ და  თბილისის №199-ე სკოლა-პანსიონი ”კომაროვის” XI კლასის მოსწავლემ ლევან კანკაძემ. მათ მინისტრისგან საჩუქრად წიგნები და საპატიო სიგელები მიიღეს.
აღსანიშნავია, რომ ოთხივე მოსწავლე პრეზიდენტის ინიციატივით სტატუსაღდგენილ ფიზიკა-მათემატიკური სკოლების მოსწავლეები არიან. წარმატებული მოსწავლეების წასახილებას სამინისტრო მომავალშიც გააგრძელებს.

Minister Awarded the Winners of an International Olympiad
Minister of Education and Science of Georgia, Dimitri Shashkini met the winners of international Olympiads, Tsotne Tabidze, Grigol Peradze, Teimuraz Ghoghoberidze and levan Kankadze and awarded them with prizes, diplomas of Honor and books. Minister offered them to pass the practice at MES.
Tsotne Tabidze, who is the student of Kutaisi Razmadze Public School №41 received the golden medal in International Olympiad of Informatics (IOI-2010), that was held in Canada. Minister awarded him with the diploma of Honor and prize that amounts to 5,000 GEL.
11th graders of Tbilisi Komarov School №199, Grigol Peradze won the bronze medal in Physics international Olympiad, held in Croatia. He was presented with 2,000 GEL and diploma of Honor as well.
12th grader of Tbilisi Public School №42, Teimuraz Ghoghoberidze and 11th grader of Tbilisi Komarov School №199, Levan Kankadze received the diplomas of Honor at the same Olympiad. Minister presented them with books and diplomas of Honor.
It has to be noted that all four participants are the school children of Physics-Mathematical schools. These schools returned their status by the initiative of the President. MES will still encourage the successful school children.