ალექსანდრე წულაძე აბაშის მუნიციპალიტეტის სოფელ მარანის ახლად რეაბილიტირებული საჯარო სკოლის ინფრასტრუქტურას გაეცნო
18.11.2024
საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს მხარდაჭერით აბაშის მუნიციპალიტეტის სოფელ მარანის საჯარო სკოლის სრული რეაბილიტაცია განხორციელდა.
ახლად რეაბილიტირებულ სკოლას განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრი ალექსანდრე წულაძე ესტუმრა, განახლებულ ინფრასტრუქტურას გაეცნო და სასკოლო საზოგადოებას თანამედროვე სტანდარტების შესაბამის საგანმანათლებლო სივრცეში სასწავლო პროცესის გაგრძელება მიულოცა.
ვიზიტის ფარგლებში, მინისტრმა მარანის საჯარო სკოლის მასწავლებლებთან შეხვედრა გამართა და მათთან სხვადასხვა აქტუალური საკითხი, მათ შორის პედაგოგთა სახელფასო პოლიტიკა და მათი პროფესიული განვითარების კუთხით გადასადგმელი ნაბიჯები განიხილა.
შეხვედრის დასასრულს, ალექსანდრე წულაძემ სოფელ მარანის საჯარო სკოლის ღვაწლმოსილი პედაგოგები დააჯილდოვა.
ღონისძიებას სამეგრელო-ზემო სვანეთის მხარეში სახელმწიფო რწმუნებულის მოვალეობის შემსრულებელი ნინო ვიბლიანი და აბაშის მუნიციპალიტეტის მერი გიგა გაბელაია ესწრებოდნენ.
200 მოსწავლეზე გათვლილი მარანის საჯარო სკოლის რეაბილიტაციის პროექტის ღირებულება 2,5 მლნ ლარზე მეტია.
თანამედროვე სტანდარტების შესაბამის სკოლაში,სასწავლო სივრცეების პარალელურად, ფუნქციონირებს საბუნებისმეტყველო და კომპიუტერული ლაბორატორიები, რესურს ოთახი, ექიმის კაბინეტი, ბიბლიოთეკა, ბუფეტი და სპორტული დარბაზი.

Aleksandre Tsuladze got acquainted with the infrastructure of the newly rehabilitated public school in the village of Marani in Abasha municipality
18.11.2024
During his visit, Minister Tsuladze toured the upgraded facilities, congratulating the school community on resuming educational activities in a state-of-the-art space. He also held a meeting with the teachers of Marani Public School, discussing key topics such as teacher salary policies and initiatives for professional development. At the end of the meeting, the Minister recognized and awarded the teachers for their contributions.
The event was attended by Nino Vibliani, Acting State Representative in Samegrelo-Zemo Svaneti, and Giga Gabelaia, Mayor of Abasha Municipality.
The rehabilitation project, costing over GEL 2.5 million, has transformed the school into a facility that meets modern standards. It serves 200 students and includes study spaces, natural and computer science labs, resource rooms, a doctor's office, a library, a cafeteria, and a gymnasium.
The school is fully accessible, featuring an elevator, adapted restrooms, and a ramp to ensure inclusivity for all students.