ახალი არჩევითი საგნის ”მსოფლიო კულტურა” პედაგოგებთან შეხვედრა გაიმართა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველი მოადგილე კოკა სეფერთელაძე ზოგადსაგანმანათლებლო სკოლების XI კლასისთვის განკუთვნილი, ახალი არჩევითი საგნის - ”მსოფლიო კულტურა” პედაგოგთა ტრენინგის მონაწილეებს შეხვდა და მათ სერტიფიკატები გადასცა.
6-9 სექტემბერს ”მსოფლიო კულტურის” სწავლებასთან დაკავშირებით, ტრენინგები დედაქალაქის, სამეგრელოს,  იმერეთის, კახეთისა და ქართლის 14 საპილოტე  სკოლის  პედაგოგებმა გაიარეს. ტრენინგში XI  კლასის მოსწავლეებიც მონაწილეობდნენ,  ისინი ”მსოფლიო კულტურას” საპილოტე სკოლებში ახალი სასწავლო წლიდან შეისწავლიან.
პედაგოგებს ტრენინგი    ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის კულტურულ მეცნიერებათა ინსტიტუტის სპეციალისტებმა და ეროვნული სასწავლო გეგმებისა და შეფასების ცენტრის ექსპერტებმა ჩაუტარეს.
”მსოფლიო კულტურის” საგნობრივი პროგრამა ეროვნული სასწავლო გეგმებისა და შეფასების ცენტრის საგნობრივი სამუშაო ჯგუფის მიერ შემუშავდა. ახალი არჩევითი საგანი მიმდინარე სასწავლო წელს პილოტირებას თბილისისა და საქართველოს სხვადასხვა რეგიონის.12 საჯარო და 2 კერძო სკოლაში გაივლის.

First Deputy Minister of Education and Science of Georgia, Koka Seperteladze met the teachers of the new selective subject World Culture that is designed for the 11th graders of the general educational institutions. First Deputy awarded the teachers with certificates.
Teachers of 14 schools of Tbilisi, Samegrelo, Imereti, Kakheti and Kartli passed the training on September 6-9 in World Culture. 11th graders took part in the training as well. They will study the World Culture in the pilot schools from the new academic year.
Teachers were trained by the experts of the National Curriculum and Assessment Center as well as specialists of the Institute of Culture Studies of Iv. Javakhishvili Tbilisi State University.
The subject program of the World Culture was developed by the subject matter working group of the National Curriculum and Assessment Center. The new selective subject will be piloted in 12 public and 2 private schools of Tbilisi and different regions of Georgia during the current year.