ინგლისური ენის პედაგოგები გადამზადდნენ
ახალი სასწვლო წლიდან, საქართველოს პრეზიდენტის ინიციატივით, საქართველოს რამდენიმე სკოლაში ინგლისური ენის შესწავლა პირველივე კლასიდან დაიწყება. წარმატების შემთხვევაში, 2011 წლიდან ეს პროექტი ყველა სკოლაში გახორციელდება. სპეციალურად გადამზადნენ პედაგოგები, რომლებიც პირველკლასელებს უცხო ენას შეასწავლიან.
საპილოტე სკოლების ინგლისური ენის მასწავლებლებმა სასტუმრო-კომპლექსს ”ბაზალეთში” ორდღიანი ტრენინგი - ”ინგლისური ენის სწავლება დაწყებითი საფეხურის პირველ წელს” გაიარეს. ტრენინგის მონაწილეებს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველი მოადგილე კოკა სეფერთელაძე შეხვდა.
ტრენინგის ძირითადი თემები იყო დაწყებით საფეხურზე ენის სწავლების სტანდარტის განხილვა, ამ საფეხურზე თამაშების გამოყენების მნიშვნელობის განმარტება, მასწავლებელთა გზამკვლევისა და მასში აღწერილი მეთოდების წარდეგნა, მოსწავლის რვეულის ეფექტურად გამოყენების მაგალითების გაცნობა.
10-11 სექტემბერს გამართულ სამუშაო შეხვედრაში მონაწილეობას იღებდნენ თბილისის, ბათუმის, ზუგდიდის, მესტიის, მცხეთისა და ქუთაისის უცხო ენის მასწავლებლები, რომლებიც საპილოტე პროგრამაში არიან ჩართულნი და ახალი სასწავლო წლიდან 3000 პირველკლასელს ინგლისური ენის სწავლების ახალ პროგრამას შესთავაზებენ.

English Language Teachers Passed the Training
According to the initiative of the President of Georgia, teaching of English language will be launched from the first form in some pilot schools of Georgia. If the piloting passes successfully, the project will be launched in all schools from 2011. Teachers, who will teach the first graders foreign language, passed the special training.
English language teachers of the pilot schools passed the two-day training - Teaching of English Language from the First Year of the Primary School in “Bazaleti” Tourist Complex. First Deputy Minister of Education and Science of Georgia, Koka Seperteladze met the participants of the training.
The main topics of the training were discussing the teaching standard at the primary level, defining importance of the games for this level, introducing the guideline of the teachers and methods, familiarizing with the practice of effective usage of the copybooks.
Foreign language teachers of Tbilisi, Batumi, Zugdidi, Mestia, Mtskheta and Kutaisi took part in the workshop, held on September 10-11. These teachers are involved in the pilot program. They will offer English language teaching program to 3,000 first graders from the new academic year.