გივი მიქანაძეს აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრმა ალი ასადოვმა უმასპინძლა
საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრ გივი მიქანაძეს, აზერბაიჯანის რესპუბლიკაში ოფიციალური ვიზიტის ფარგლებში, ქვეყნის პრემიერ-მინისტრმა ალი ასადოვმა უმასპინძლა.
მხარეებმა საქართველოსა და აზერბაიჯანის რესპუბლიკას შორის სტრატეგიულ პარტნიორობაზე დაფუძნებული ორმხრივი პროექტები და სამომავლო გეგმები განიხილეს. განსაკუთრებული ყურადღება გამახვილდა განათლებისა და მეცნიერების კუთხით თანამშრომლობის გაღრმავებაზე.
შეხვედრაზე აღინიშნა აზერბაიჯანსა და საქართველოს შორის მაღალ პოლიტიკურ დონეზე არსებული თანამშრომლობა და ისტორიული მეგობრობის მნიშვნელობა.
გივი მიქანაძემ აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრს მადლობა გადაუხადა აზერბაიჯანის რესპუბლიკის მიერ საქართველოს მიმართ გამოხატული მტკიცე და ურყევი მხარდაჭერისთვის.
თავის მხრივ, ალი ასადოვმა საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრს თანამდებობაზე დანიშვნა მიულოცა და ერთობლივი საგანმანათლებლო და სამეცნიერო პროექტების განხორციელების მზაობა დაუდასტურა.
პრემიერ-მინისტრთან შეხვედრას საქართველოს საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი აზერბაიჯანის რესპუბლიკაში ზურაბ პატარაძე ესწრებოდა.

The two sides discussed bilateral projects and future plans based on the strategic partnership between Georgia and the Republic of Azerbaijan. Special emphasis was placed on strengthening cooperation in the fields of education and science.
During the meeting, the importance of the high-level political cooperation and the historical friendship between the two countries was highlighted.
Givi Mikanadze expressed his gratitude to the Prime Minister for Azerbaijan’s strong and unwavering support for Georgia.
In turn, Ali Asadov congratulated Givi Mikanadze on his appointment as Minister and reaffirmed Azerbaijan’s readiness to implement joint educational and scientific projects.
Georgia’s Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to the Republic of Azerbaijan, Zurab Pataradze, also attended the meeting.